Grupa F
0

Tok utakmice: Njemačka - Mađarska 2:2

H. H.
U terminu od 21 sat igrao se posljednji duel grupe F Evropskog prvenstva u nogometu. Na Allianz Areni u Minhenu sastali su se Njemačka i Mađarska, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice. Njemačka - Mađarska 2:2.

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

84' - GOOOOOL! Goretzka je izjednačio na 2:2. Njemačka ovim rezultatom prolazi dalje.

81' - Kroos je imao veliku šansu, ali je šutirao pored gola.

Njemačka - Mađarska 1:2 (Schafer 68')

68' GOOOOOOOL! Ponovo vodi Mađarska. Samo što se krenulo s centra Andras Schafer je pogodio za 2:1!

Njemačka - Mađarska 1:1 (Havertz 67')

67' GOOOOL! Njemačka je izjednačila! Nakon prekida i ubačaja, mađarski golman Gulasci je katastrofalno pogriješio, a Havertz je iskoristio poklon i poravnao je na 1:1.

61' Stativa za Mađarsku! Sallai je lukavo izveo slobodan udarac i pogodio je okvir gola.

U međuvremenu, Portugal je izjednačio protiv Francuske na 2:2 što znači da su Nijemci pred ispadanjem.

59' - Solidna prilika za Mađare. Nakon dobrog centaršuta, Fiola nije najbolje zahvatio loptu i nije bilo prave opasnosti za Neuera.

52' - Njemačka napada, ali bez šansi. Ipak, Francuska je u Budimpešti povela protiv Portugala 2:1 i Nijemci bi s aktuelnim rezultatima prošli dalje.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Allianz Areni.

Kraj prvog poluvremena

Njemačka - Mađarska 0:1

Mađarska senzacionalno vodi u Minhenu i prema trenutnom rezultatu prolazi u osminu finala, a Nijemci ispadaju.

38' - Andras Schafer je probao svoj šut iz daljine, ali nije bilo opasnosti po njemački gol.

33' - Prolom oblaka u Minhenu otežava igru objema ekipama, pogotovo Njemačkoj koja juri gol za izjednačenje.

28' - Traje pritisak Elfa, ali teško dolaze u prilike. Mađarska se odlično brani zasad.

21' - Dvije velike šanse za Njemačku! Prvo je nakon kornera Hummels pogodio prečku, a u nastavku akcije Ginter je iz blizine slabo šutirao ravno u Gulascija.

Njemačka - Mađarska 0:1 (Szalai 11')

11' - GOOOOOL! Mađarska je povela 1:0! Nakon fenomenalne kontre i prelijepe akcije, Adam Szalai je sjajnim udarcem glavom matirao Neuera.

8' - Prvu priliku propustio je Rudiger koji je nakon kornera glavom šutirao pored gola.

5' - Nema uzbuđenja na samom startu, dok u Minhenu pada jaka kiša.

1' - Počela je utakmica u Minhenu.

20:30 - Poznati su i sastavi timova:

20:55 Njemačka - Mađarska (Allianz Arena, Minhen, Sport klub 2)

Rasplet grupe F bit će veoma uzbudljiv i samo je Francuska sigurna u osmini finala.

Njemačka će proći ako izbjegne poraz od Mađara, a završit će prva ako pobijede, a Francuska ne savlada Portugal. Njemačka bi mogla završiti i na trećem mjestu ako izvuku neriješeno s Mađarskom, a Francuska izgubi ili ako izgube i Njemačka i Portugal.

Mađarska će sigurno proći ako pobijedi Nijemce, a ako slave u duelu protiv Elfa, a Francuska izgubi od Portugala, drugo mjesto bit će odlučeno na osnovu ukupne gol-razlike. Mađarska bi završila na trećem mjestu ako pobijedi Njemačku, a u drugoj utakmici između Portugala i Francuske bude neriješeno.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice posljednjeg kola grupe F na Evropskom prvenstvu između selekcija Njemačke i Mađarske.