1. pretkolo EL
147

Plavi rutinski koračaju ka drugom pretkolu: Krpić drugim pogotkom povisio na 3:1

U toku je susret prvog pretkola Evropske lige između Željezničara i Narva Transa, a trenutni rezultat je 3:1.

Narva Trans je povela na samom otvaranju meča na Grbavici protiv Željezničara.

U 5. minuti Prošin je šutirao sa 25 metara, Kjosevski je odbio krajnjim naporom loptu do prečke, a na odbijenu loptu natrčava Plotnikov i glavom je šalje u mrežu za vodstvo gostiju rezultatom 1:0.

Plavi su potom napravili pravu opsadu Kotenkovog gola, a napadi su urodili plodom u 25. minuti. Uz veliko pomoć Kotenka Zajmović je glavom pogodio za 1:1.

Samo četiri minute kasnije Krpić je iskoristio novu veliku Kotenkovu grešku i pogodio za preokret i vodstvo Plavih rezultatom 2:1.

Ako je i bilo ikakve sumnje oko prolaska u drugo pretkolo, nakon 83. minute je i definitivno nema. Veselinović je uposlio Krpića koji izlazi sam na Kotenka, zaobilazi ga i šalje loptu u mrežu za 3:1.

Željo u ukupnom skoru sada vodi sa 5:1.