Prvenstvo BiH
0

Košarkaši Širokog pobijedili Mladost i nastavili borbu sa Sparsima za vrh

K. H.
Košarkaši Širokog Brijega pobijedili su Mladost iz Mrkonjić Grada u meču 8. kola Prvenstva BiH rezultatom 86:74, što im je peta pobjeda u ovoj sezoni.

Već nakon prvih 10 minuta košarkaši Širokog imali su 12 poena prednosti, prvu četvrtinu furiozno su riješili vodstvom od 26:14, a do poluvremena uspjeli su zadržati razliku i na pauzu otići s pet poena u plusu.

Treća četvrtina završena je rezultatom 20:20, da bi u posljednjoj dionici domaći igrači zaigrali nešto bolje i do kraja meča uspjeli sačuvali prednost te je dodatno povećati i slavili dvocifrenom razlikom. Na kraju je, kao i prvoj četvrtini, bilo 12 razlike.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Davis sa 19 poena, dok se kod gostiju istakao Đorđević-Marinković sa 20 poena.

Široki Brijeg - Mrkonjić Grad 86:74 (26:14, 16:23, 20:20, 24:17)