Šok na Euru
246

Christian Eriksen se srušio na terenu tokom utakmice protiv Finske na Euru

Nogometaš reprezentacije Danske Christian Eriksen srušio se na teren tokom meča 1. kola grupne faze Evropskog prvenstva protiv Finske, a nakon gotovo dva sata pauze utakmica je nastavljena. Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Danska - Finska 0:1 (Pohjanpalo 60')

90' - Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade, Finska se odlično brani.

78' - Danska još uvijek napada, ali ne mogu doći do pogotka za poravnanje.

75' - Hojbjerg je šutirao, ali golman Finske brani!

73' - Penal za Dansku!

65' - Thomas Delaney je pao u kaznenom prostoru Finske, ali je sudija samo odmahnuo rukama.

Danska - Finska 0:1

60' - Goooooool! Finska vodi protiv Danske sa 1:0, strijelac je Pohjanpalo nakon centaršuta s lijeve strane. On je ostao sam u petercu Danaca, a nakon toga glavom pogodio za vodstvo svog tima.

55' - Dobar napad Danske i šansa pred golom Finske, ali su se Finci odbranili...

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Nije bilo prilika pa je prvo poluvrijeme odmah završeno. Slijedi pauza od pet minuta.

20:30 - Utakmica je nastavljena!

20:25 - Finski navijači na stadionu skandiraju "Christian", a navijači Danske "Eriksen" te na taj način zajedno pružaju podršku ovom nogometašu. Utakmica se nastavlja za pet minuta.

[TWITTER]1403777858275848194[/TWITTER]

20:20 - "Christian Eriksen diše i može pričati. Budan je", rekao je njegov agent, a prenosi novinar Fabrizio Romano.

20:10 - Igrači obje ekipe su tražili nastavak utakmice, a druga utakmica Belgije i Rusije krenut će u 21:15 sati.

20:04 - Danski nogometni savez saopćio je da se Eriksen osjeća bolje, da je razgovarao sa ocem i djevojkom. Utakmica će biti nastavljena u 20:30.

19:45 - Nakon što se Eriksen srušio tokom utakmice njegove reprezentacije i Finske na Evropskom prvenstvu, njegove brojne kolege iz svijeta sporta na društvenim mrežama uputili su poruke podrške.

Sjajne vijesti iz Danske!

19:30 - "Nakon hitne medicinske pomoći Eriksenu, održan je krizni sastanak obje ekipe. Igrač je prebačen u bolnicu i stabilan je", navodi se iz UEFA-e.

19:21 - Navijači su još uvijek na stadionu u Kopenhagenu...

19:19 - Brojni sportisti širom svijeta oglasili su se na društvenim mrežama te pružili podršku ovom igraču Intera i reprezentacije Danske.

19:15 - Na Twitteru se pojavila fotografija koja pokazuje da je Eriksen u svjesnom stanju koja daje nadu da će na kraju sve biti dobro.

[TWITTER]1403762195704561669[/TWITTER]

19:00 - UEFA je na svom Twitteru profilu potvrdila da se utakmica neće nastaviti.

18:55 - Medicinsko osoblje iznosi Eriksena s terena, tužne scene iz Danske...

18:50 - Pomenuta situacija desila se u finišu prvog poluvremena i to nakon što je Eriksen krenuo po jednu loptu, a nakon toga se samo srušio i pao na teren. Najvjerovatnije da je u pitanju srčani udar, no svakako da će više informacija biti poznato uskoro.

Utakmica je odmah prekinuta, a svi igrači Danske i Finske nekoliko sekundi nakon toga držali su se za glavu i u nevjerici gledali šta se dešava.

Prema videosnimcima koji dolaze iz Danske, ljekarske ekipe se bore za život ovog nogometaša Intera.

Nogometaši obje ekipe odmah su napravili "zid" oko Eriksena kako se ne bi moglo vidjeti šta se dešava, a društvene mreže odmah su preplavile brojni komentari i poruke podrške za ovog nogometaša Intera.

Eriksen iza sebe ima odličnu sezonu gdje je s Interom osvojio titulu prvaka Italije, a ranije je u karijeri igrao za Tottenham i Ajax. Za reprezentaciju Danske je debitovao 2010. godine.