Poluvrijeme
24

Rebić doveo Hrvatsku u vodstvo protiv Mađarske, domaćin brzo poravnao

Nogometna reprezentacija Hrvatske stigla je u vodstvo protiv Mađarske u meču 2. kola grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo golom Ante Rebića u 13. minuti, ali su domaći veoma brzo stigli do poravnanja.

Nakon nešto opreznijeg početka utakmice, Hrvati su iskoristili prvu priliku na meču i stigli su u vodstvo. Nakon jednog napada po desnoj strani lopta je stigla do Kramarića, on je loše udario loptu, ali ona srećom pronalazi Rebića koji nije bio u ofsajdu i mirno šalje loptu u mrežu.

Ovo je prvi pogodak za Rebića u ovim kvalifikacijama.

Mađarska je u 34. minuti stigla do poravnanja. Dzsudzsak je asistirao za Szalaija, a ovaj matira Kalinića koji je loše reagovao i Mađari stižu do poravnanja.

Mađarska je u prošlom kolu poražena od Slovačke rezultatom 2:0 u meču 1. kola, dok je Hrvatska u Zagrebu porazili Azerbejdžan rezultatom 2:1.