Susret u Kijevu
5

Tok utakmice / Finale Lige prvaka: Real Madrid - Liverpool 3:1

U finalu Lige prvaka na Olimpijskom stadionu u Kijevu sastali su se Real Madrid i Liverpool, a španska ekipa je slavila rezultatom 3:1. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
  • Real Madrid je treći put uzastopno osvojio Ligu prvaka!

90+3' - Mažić je odmah i odsvirao kraj susreta.

90+3' - Ronaldo je bio u velikoj prilici za pogodak, ali je jedan navijač uletio na teren i Mažić je prekinuo susret.

90+1' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

89' - Asensio ulazi u igru umjesto Benzeme.

84' - GOOL!!! I opet taj Karius! Bale je šutirao sa 30 metara iskosa sa desne strane, a lopta je prošla "kroz ruke" Kariusu i ušla u gol za 3:1!

83' - Can je ušao u igru umjesto Milnera.

83' - Mane je prvi igrač koji je dobio žuti karton.

82' - Nova prilika za Real! Bale je vanjskim dijelom stopala sjajno uposlio Ronalda s desne strane koji šutira iz prve, ali Karius sjajno brani.

80' - Ušli smo u posljednjih deset minuta susreta.

74' - Ronaldo je sada promašio nemoguće! Casemiro je uposlio Portugalca koji izlazi sam na Kariusa, ali je previše oklijevao i Robertson je izblokirao njegov udarac. Ovakvog Ronalda nismo navikli gledati.

70' - Stativa! Mane je šutirao sa ivice kaznenog prostora lijevom nogom, a lopta udara u okvir Navasovog gola.

64' - GOOL!!! Bale! I to kakva golčina! Marcelo je ubacio sa lijeve strane, a Bale makazicama sa desetak metara šalje loptu u mrežu!

61' - Izmjena u redovima Reala. Isco izlazi, ulazi Bale.

61' - Karius sada sjajno spašava svoj gol. Isco je šutirao sa šest metara, a Karius sjajno brani i odbija loptu u korner. Kroosov korner je bio bezopasan.

60' - Pola sata do kraja susreta. U drugom poluvremenu gledamo mnogo bolju igru oba kluba.

55'- GOOL!!! Mane! Nakon trećeg kornera za Redse kojeg je izveo Milner Lovren je nadskočio Ramosa i šutirao, a Mane je ispred Navasa samo dotakao loptu i ubacio je u gol za 1:1!

51' - GOOL!!! Šta je sada uradio Karius?! Uhvatio je loptu i potom je pokušao dodati Lovrenu, Benzema je, reda radi, ispružio nogu kako bi presijekao pas, a Karius ga je direktno pogodio i lopta se otkotrljala u gol za vodstvo Reala. Ovakav pogodak se zaista viđa jednom u životu. Ako Kariusu poslije ovog meča Klopp ne uruči raskid ugovora i ne pokaže put u Njemačku...

49' - Treći korner za Real, bez opasnosti po Kariusa.

48' - Prečka! Isco je ni iz čega stigao u priliku nakon velike Lallanine greške, Karius je bio savladan ali je lopta udarila u prečku.

46' - Počinje drugo poluvrijeme.

• kraj prvog poluvremena. Bez pogodaka na Olimpijskom stadionu u Kijevu u duelu između Real Madrida i Liverpoola.

45+3' - Posljednja prilika u prvom poluvremenu. Benzema sa 25 metara šutira, ali lopta odlazi pored gola.

45+2' - Novi korner za Real. Kroos ubacuje, Robertson izbacuje loptu iz peterca.

45+1' - Tri minute nadoknade u prvom poluvremenu.

45' - Nova prilika za Real! Benzema je dugom loptom sjajno pronašao Nacha na desnoj strani koji šutira iz prve, ali lopta odlazi pored gola.

43' - Poništen pogodak za Real! Nacho je ubacio sa desne strane, Ronaldo glavom šutira, Karius brani, a lopta se odbila do Benzeme koji je poslao u mrežu, no pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda.

39' - Prvi korner za Real. Bez opasnosti za Liveprool.

37' - I Carvajal plačući napušta teren, a u igru ulazi Nacho.

35' - Sada je i Carvajal ostao ležati na terenu. Povrijedio je lijevi skočni zglob.

35' - Nakon izlaska Salaha Redsi su još uvijek očigledno u šoku, te je Real preuzeo terensku inicijativu.

30' - Egipćanin sa suzama u očima izlazi sa terena. Mijenja ga Lallana.

30' - Salah izgleda ipak ne može nastaviti susret. Ponovo je sjeo na travnjak.

29' - Drugi korner za Liverpool. Prekršaj u napadu, ništa od prilike za Liverpool.

28' - Salah se vraća u igru. Srećom, izgleda da povreda nije teže prirode.

26' - Salah je nakon duela sa Ramosom nezgodno pao na lijevo rame i trenutno mu se ukazuje pomoć.

23' - Kakve dvije prilike za Redse! Najprije je Firminov šut izblokiran, a potom je Alexander-Arnoldov šut sjajno odbranio Navas!

19' - Salah je izveo korner, Van Dijk je bio bolji u skoku od Navasa, ali je šutirao preko gola.

18' - Kakva glupost Carvajala koji je poklonio korner Redsima.

15' - Robertson nije bio na svom mjestu što je iskoristio Ronaldo i protrčao po desnoj strani. Ušao je u kazneni prostor i šutirao silovito, ali je lopta otišla preko gola.

15' - Liverpool mnogo konkretniji u prvih 15 minuta meča. Real ne liči na sebe.

11' - Macelo šutira iz daljine, lopta odlazi pored gola.

8' - Sjajna akcija Liverpoola, ali je Navas na vrijeme napustio svoj gol i pokupio loptu.

5' - Liverpool u prvih pet minuta ima veći posjed lopte, ali još uvijek golmani nemaju posla.

1' - Susret je počeo.

19:44 - Susret će uskoro početi. Prvi sa centra krenut će igrači Liverpoola.

20:43 - Pravdu na susretu će dijeliti srbijanski arbitar Milorad Mažić, a asistirat će mu sunarodnjaci Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Arbitri iza gola dolaze također iz Srbije, a to su Nenad Đokić i Danilo Grujić, dok je četvrti sudija Francuz Clement Turpin.

20:42 - Himnu Lige prvaka izvodi poznati hrvatski duet 2Cellos.

20:41 - Igrači obje ekipe upravo izlaze na teren.

20:40 - Liverpool će utakmicu početi u sastavu: Karius, Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson, Wijnaldum, Henderson, Milner, Salah, Firmino i Mane.

19:40 - Za Real će tako od prve minute igrati Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro, Kroos, Isco, Ronaldo i Benzema.

20:39 - Real Madrid i Liverpool su se već jednom sastali u finalu, a slavio je 1981. godine u Parizu rezultatom 1:0 Kennedyjevim pogotkom.

20:34 - Ceremoniju otvaranja finala počinje britanska muzička zvijezda Dua Lipa kojoj se na sceni u ovim trenucima pridružio i Sean Paul.

20:33 - Zanimljivo, Real Madrid je slavio u prethodnih šest finala, ovo mu je treće uzastopno.

20:32 - Ovo je finale 63. izdanja Lige prvaka/Kupa evropskih šampiona u kojem Real Madrid lovi 13., a Liverpool šestu titulu prvaka Evrope.

20:31 - Andrij Ševčenko, ambasador finala Lige prvaka upravo unosi pehar na stadion.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice finala Lige prvaka između Real Madrida i Liverpoola. Susret se igra na Olimpijskom stadionu u Kijevu, a počinje u 20:45 sati.