1. kolo
70

Tok utakmice / Derbi Premijer lige BiH: Sarajevo - Zrinjski 1:0

Ekipe Sarajeva i Zrinjskog na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" igraju veliki derbi u okviru 1. kola Premijer lige BiH, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

90+2' - Irfan Hadžić i Darko Lazić sada imaju manji sukob, ali će sve proći samo sa javnim opomenama.

90' - Tri minute sudijske nadoknade. Velkoski je imao veliku priliku da stavi tačku na ovaj meč, ali se spetljao i izgubio loptu.

87' - Dobar napad Zrinjskog, ali Kovačević još jednom izlazi sa svog gola, odlično reaguje i hvata loptu.

85' - Zrinjski sve vrijeme ima loptu i napada, ali bez ijedne prave prilike.

76' - Šerbečić igra sjajan meč i već sada se može reći da je ovaj mladi igrač ogromno pojačanje za Bordo tim.

73' - Ivan Lendrić je ušao u igru, odmah je pokušao, ali šutira preko gola.

72' - Zrinjski sada opet preuzima kontrolu nad loptom i pokušava doći do poravnanja.

65' - Sarajevo opet bolji protivnik. Zrinjski već nekoliko minuta ne može izaći iz svojih 16 metara. Šerbečić je sada imao šansu, ali je šutirao pored gola.

60' - Dvije odlične intervencije Kovačevića sada. Nije odbranio udarce igrača Zrinjskog, prvi put je izbio opasan centaršut Čujurića, a drugi put je sigurno uhvatio jednu loptu.

58' - Ahmetović je sada sjajno istrčao jednu kontru, ali nije imao podršku saigrača, pa se zaustavio i usporio napad.

55' - Još uvijek se čeka odgovor Zrinjskog. Igrači Sarajeva su nakon postignutog pogotka očekivano stali iza lopte i svoje prilike čekaju iz kontranapada.

51' - Domaći navijači nakon vodećeg pogotka prave sjajnu atmosferu na najvećem bh. stadionu. Zrinjski još uvijek bez odgovora nakon primljenog pogotka.

47' - Gooooooool! Sarajevo vodi 1:0, strijelac je Tatar koji uz dosta sreće pogađa za vodstvo svog tima.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45' - Posljednje minute prvog poluvremena, bez pogodaka za sada.

41' - Dobar napad Sarajeva sada, Tatar je bio i izglednoj situaciji, ali njegov pokušaj je izblokirala odbrana Zrinjskog.

39' - Velika prilika za Zrinjski. Čujurić je centrirao, lopta pogađa Šišića u glavu i odlazi tik pored stative gola Kovačevića.

38' - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je defanzivac Sarajeva Halid Šabanović zbog oštrog prekršaja nad Advanom Kadušićem.

35' - Nešto sporiji ritam posljednjih minuta, bez pravih prilika i opasnih napada.

28' - Krste Velkoski je sada šutirao s distance, ali sigurno brani golman Zrinjskog.

25' - Irfan Hadžić se odvažio na udarac s nekih 25 metara, no njegov udarac odlazi malo pored gola.

24' - Šansa za Sarajevo. Šišić je šutirao s distance, lopta pogađa jednog igrača Zrinjskog i odlazi u korner.

17' - Dva vezana kornera za Zrinjski koji je opet bolji tim na terenu. Sarajevo osim jedne akcije, kada su mogli stići u vodstvo, nije imalo previše napada.

13' - Stopostotna šansa za Zrinjski na drugoj strani. Govedarica je nakon lijepe kombinacije izašao sam ispred golmana Kovačevića, ali mu čuvar mreže Sarajeva brani udarac. Sjajan nogomet na Koševu u uvodnim minutama.

11' - Velika prilika za Sarajevo. Milanović je primio loptu na lijevoj strani, centrirao za Ahmetovića koji kasni, ali ona stiže do Šišića koji pogađa prečku. Nakon odbijene lopte, šutirao je Tatar, ali lopta odlazi malo pored gola. Sjajna šansa za Bordo tim.

5' - Zrinjski na početku kontroliše loptu, ali bez pravih prilika.

2' - Glavni sudija meča je Elvis Mujić iz Banovića, a pomoćnici su mu Senad Ibrišimbegović iz Travnika i Damir Lazić iz Brčkog.

1' - Počeo je derbi Premijer lige BiH između Sarajeva i Zrinjskog.

18:54 - Na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" trenutno se nalazi blizu 3.000 navijača, vrijeme je sunčano i poprilično je toplo. Do početka meča ostalo je pet minuta.

18:47 - Ovo će biti četvrti meč 1. kola Premijer lige BiH. Do sada su odigrana tri susreta i postignuti su sljedeći rezultati:

Velež - Mladost 1:3 Zvijezda 09 - Tuzla City 1:5 Željezničar - Borac 0:0

Od 20:30 sati se sastaju Sloboda i Radnik, dok u ponedjeljak igraju Široki Brijeg i Čelik.

18:45 - Posljednji susret koji je odigran na najvećem bh. stadionu pripao je ekipi Zrinjskog koja je pod palicom tadašnjeg trenera Blaža Sliškovića slavila rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Mandić u 52. minuti.

18:42 - S druge strane, za Zrinjski igraju:

Brkić, Čurjurić, Hadžić, Šovšić, Barbarić, Rugašević, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.

18:41 - Trener Sarajeva Husref Musemić odabrao je sljedeću startnu postavu:

Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Velkoski, Šerbečić, Đokanović, Šišić, Tatar, Ahmetović, Milanović.

18:40 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Zrinjskog. Susret se igra s početkom u 19:00 sati.