Ligue 1
4

Depay u 94. minuti donio pobjedu Lyonu nad PSG-om, golman Lopes povrijedio Mbappea

U 22. kolu francuske Ligue 1 sastali su se Lyon i PSG, a susret je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom 2:1.

Lyon je poveo već u drugoj minuti. Fekir je izveo slobodan udarac sa desne strane sa više od 30 metara, golman PSG-a Areola nije postavio živi zid i kažnjen je zbog toga. Fekir je maestralnim udarcem postigao prelijep pogodak i doveo domaću ekipu u vodstvo.

U 30. minuti susreta ponajbolji igrač Parižana Mbappe se ozbiljno povrijedio. Verratti je poslao dugu loptu, golman domaće ekipe Lopes je krenuo u duel sa francuskim reprezentativcem, a nakon sudara deblji kraj je izvukao Mbappe kojem se pomoć na terenu ukazivala tri minute, a potom je iznesen na nosilima, a u igru umjesto njega je ušao Draxler.

PSG je izjednačio u 45+3. minuti susreta kada je Dani Alves asistirao Kurzawi koji postiže fenomenalan pogodak iz voleja za 1:1.

Asistent gola Svetaca je u 57. minuti napravio veliku glupost i sa leđa je oštro udario Ndombelea i arbitar Turpin ga je isključio iz utakmice.

Lyonovi napadi su urodili plodom u 90+4. minuti susreta kada je Depay postigao također prelijep pogodak za konačnih 2:1.