SP u Rusiji
3

Danska i Australija podijelile bodove, ponovo presudio VAR penal

Reprezentacije Danske i Australije podijelile su bodove na Cosmos Areni u Samari u okviru 2. kola Svjetskog prvenstva odigravši neriješeno 1:1.

Počelo je odlično za Dance jer je Eriksen već u sedmoj minuti zakucao loptu pod prečku za 1:0.

Sredinom prvog poluvremena Danci su mogli udvostručiti prednost, ali je Jorgensen iz dobre situacije nakon odlične asistencije Dalsgaarda poslao loptu kraj stative.

Ipak, osam minuta prije odlaska na odmor Australija je izjednačila golom Jedinaka iz penala. Prethodno je sudija Lahoz konsultovao VAR tehnologiju kako bi donio ispravnu odluku.

U nastavku su obje ekipe pružile dosta lošiju partiju uz opreznu igru bez puno rizika.

Najbolju priliku za Dansku propustio je Sisto u 51. minuti kada je bio blokiran u posljednji tren, a uzvratio je Mooy 20 minuta kasnije dobrim šutem nakon kojeg je lopta prozujala iznad prečke pa je ostalo konačnih 1:1.

Danska sada u grupi C drži lidersku poziciju sa četiri boda ispred drugoplasirane Francuske koja će svoj meč drugog kola danas od 17:00 sati igrati protiv Perua.