Liga nacija
37

Tok utakmice / Bosna i Hercegovina - Sjeverna Irska 2:0

(Foto: D. S./Klix.ba)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Sarajevu u četvrtom kolu Lige nacija je dočekala Sjevernu Irsku i slavila je rezultatom 2:0. Tekstualni prijenos s fotografijama i video klipovima s utakmice na Grbavici mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice! BiH je ostvarila i treću pobjedu iz isto toliko utakmica! Za plasman u play-off nam treba samo još bod u Beču!

90+4' - Pjanić je pokušao dati gol sa naše polovine iz slobodnjaka, ali je Peacock-Farrell bio priseban i uhvatio je loptu.

90+1' - Treća stativa za Irce! Zukanović je skrenuo centaršut gostiju, a lopta je pogodila okvir Šehićevog gola.

90+1' - Četiri minute sudijske nadoknade.

90' - Posljednja izmjena u našim redovima. Cimirot je zamijenio Bešića.

88' - Višća napušta teren, a posljednjih nekoliko minuta odigrat će Milošević.

87' - Nakon kornera Šehić brani šut Cathcarta glavom.

86' - Saville šutira, Šehić sjajno brani i odbija loptu u korner.

85' - Ušli smo u posljednjih pet minuta meča.

84' - Bešić je dobio žuti karton.

80' - Posljednja izmjena kod gostiju. Boyce je napustio igru, a ušao je Magennis.

78' - Dva vezana kornera za Zmajeve.

75' - Prva izmjena u redovima BiH. Duljević izlazi, Zakarić ulazi u igru.

73' - GOOOL!!! Džeko!!! Pjanić šalje loptu sa centra za Edina koji je sjajno prima i rutinski pogađa za 2:0.

71' - Druga izmjena u redovima gostiju. Vassel je zamijenio McNaira.

70' - Duljević je dobio žuti karton zbog faula nad McNairom.

65' - Vile su nas pronosale! Druga stativa za Sjevernu Irsku! Ovo je bilo teže promašiti! Rezervista Whyte je sa samo pet metara potpuno neometan pogodio okvir Šehićevog gola! Svi su već vidjeli loptu u golu...

58' - Saville je dobio žuti karton nakon mučkog faula nad Pjanićem. Noorwood je izašao, Whyte ušao.

56' - Novi zicer za Džeku! Dijamant se sjajno zagradio i izašao sam na Peacock-Farrella, ali je nonšalantno šutirao i pogodio golmana gostiju. U nastavku akcije Sarić je šutirao sa 20 metara, ali je lopta bila kao naručena za Irca koji je napravio prelijepu paradu.

55' - Zmajevi drže loptu u svom posjedu, ali bez konkretnih poteza prema naprijed.

50' - Za sada se ništa zanimljivo ne dešava na terenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• kraj prvog poluvremena. Zmajevi vode rezultatom 1:0 zahvaljujući Džekinom pogotku iz 27. minute.

45' - Sada je Vranješ šutirao silovito sa 30 metara, ali daleko pored gola.

42' - Sada je Bešić bespotrebno faulirao Cathcarta. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca i gužve u kaznenom prostoru, Šehić hvata loptu.

40' - Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Zmajevi vode Džekinim pogotkom iz 27. minute.

34' - Zamalo! Mire je šutirao preko živog zida sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola.

33' - Sarić je ukrao loptu gostima, Norwood ga ruši i dobija žuti karton. Sjajna prilika za Pjanića!

30' - Sada je Džeko postigao eurogol, ali je on poništen zbog ofsajda! Pjanić je mangupski izveo slobodan udarac, Džeko je pobjegao odbrani gostiju i iz voleja pocijepao mrežu Peacock-Farrella. treba istači da je odluka pomoćnika Alakarea veoma diskutabilna. Uostalom, procijenite i sami:

27' - GOOOL!!! Edin Džeko! Lewis je katastrofalno pogriješio, Višća mu je uzeo loptu i asistirao Džeki koji ovaj put nije promašio zicer, te je rutinski postigao svoj 54. pogodak u dresu BiH.

20' - Sada ogromna šansa za goste! Saville je pogodio stativu! Odbrana Zmajeva igra katastrofalno na početku susreta.

17' - Šta je sada promašio Džeko! Pjanić ga je sjajno pronašao dugom loptom, Džeko je primio na prsa i šutirao sa pet metara, ali je prebacio gol! Od Edina smo navikli da ovo zakucava bez problema u mrežu.

15' - Velika prilika za goste! Norwood je ubacio sa desne strane, Saville je ostao sam, ali sa deset metara šutira neometan iz prve pored gola.

11' - Duljević je ubacio, Višća za trenutak kasni i šutira pored gola.

10' - Igra se deseta minuta. Zmajevi su uspostavili terensku inicijativu.

6' - Prvo uzbuđenje na meču. Duljević je prošao po lijevoj strani, ali je centrirao pravo u Peacock-Farrella.

5' - Prvih pet minuta susreta protiče u nepovezanoj igri obje selekcije sa mnogo grešaka.

1' - Susret je počeo. Sretno, Zmajevi!

20:43 - Susret će uskoro početi.

20:42 - Prelijepa atmosfera vlada na Grbavici.

20:41 - A sada slijedi intoniranje himne BiH.

20:40 - Himna Sjeverne Irske je ispraćena aplauzom.

20:39 - Igrači izlaze na teren.

20:34 - Glavni arbitar susreta je Finac Mattias Gestranius, a asistirat će mu sunarodnjaci Jan-Peter Aravirta i Mikko Alakare. Dodatni suci iza golova su također iz Finske, a oni su Antti Munukka i Dennis Antamo, dok je peti sudija Jukka Honkanen.

20:30 - Našoj reprezentaciji za plasman u play-off, te ulazak u Ligu A, je potrebno da ne izgubi u preostala dva meča protiv Sjeverne Irske i Austrije.

20:29 - Stanje na tabeli izgleda ovako:

20:28 - Na klupi Zmajeva su Begović, Kjosevski, Todorović, Nastić, Cimirot, Prcić, Bajić, Kodro, Krunić, Zakarić i Milošević.

20:27 - Sjeverna Irska igra u sastavu: Peacock-Farrell, Lewis, J. Evans, Saville, Davis, Boyce, C. Evans, Dallas, Norwood, McNair i Cathcart.

20:26 - Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine večeras igraju: Šehić, Čivić, Zukanović, Šunjić, Vranješ, Sarić, Pjanić, Bešić, Duljević, Džeko i Višća.

20:25 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice četvrtog kola Lige nacija između Bosne i Hercegovine i Sjeverne Irske. Susret se igra na stadionu Grbavica u Sarajevu, a počinje u 20:45 sati.