9. kolo
40

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP: BiH - Italija 0:3

(Foto: D. S./Klix.ba)
Nogometna reprezentacija BiH u Zenici je igrala meč 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Italije, a tekstualni prijenos utakmice uz fotografije mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

86' - Dobar centaršut Kolašinca, Hodžić šutira preko gola.

82' - Dva dobra napada našeg tima, ali opet bez pravog udarca i završnice.

80' - Slobodan udarac iz dobre pozicije za Italiju, ali Emerson šutira preko gola.

76' - Dobar napad Zmajeva, Džeko je loše šutirao.

74' - Pjanić se sada žali na povredu i tražio je izmjenu.

70' - Ništa se trenutno ne dešava na terenu, spori napadi obje ekipe.

64' - Dobar napad Italije, ali ovaj put nisu šutali prema golu. Publika u Zenici daje ovacije Dini Hotiću koji je otišao na zagrijavanje.

61' - Bešić i Višća izašli iz igre, na terenu su Sarić i Hodžić. Obojica su ispraćeni zvižducima s tribina.

60' - Kvržić je šutirao, ali Donnarumma brani njegov udarac.

57' - Dobar kontranapad našeg tima, Krunić je osvojio nekih 50 metara s loptom, dodao do Višće, ali još udarac napadača Bašakšehira.

56' - Kad god je naš tim napravio presing na odbranu Italije, već u sljedećem napadu smo primili gol.

53' - Gol! Potop Zmajeva, Belotti postiže treći gol, a Italija iz prvog napada u drugom poluvremenu stavlja tačku na ovaj meč.

50' - Sablasna atmosfera u Zenici trenutno, našem timu treba jedan gol kako bi se vratio u igru.

47' - Opasan napad našeg tima, ali Višća nije stigao loptu prije Donnarumme.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, aplauzi s tribina za naše igrače

44' - Kolašinac je centrirao prema Džeki, naši igraču su tražili penal, ali je sudija samo odmahnuo rukama.

41' - Prilika i na drugoj strani, ali Šehić brani. Šteta zbog rezultata zaista, Zmajevi su imali puno dobrih prilika.

39' - I još jedna velika šansa za Zmajeve. Ovaj put je Kovačević imao veliku šansu, ali je Donnarumma opet odbranio.

38' - Velika prilika za naš tim, Cimirot je šutirao ali Donnarumma fantastično brani.

37' - Gol! Italija vodi 0:2 u Zenici, Insigne je šutirao, lopta prolazi kroz noge Kovačeviću i završava iza leđa Šehića.

36' - Još jedan dobar napad našeg tima, sada je Krunić loše dodao do Džeke.

33'- Nova dobra prilika za naš tim, ali je Džeko opet sebičan i loše šutira.

31' - Velika prilika za naš tim. Bešić je šutirao, ali je Emerson izblokirao.

30' - Igra se većinom na sredini terena, našem timu nedostaje zadnji pas da izigra odbranu Italije.

26' - Nekoliko opasnih napada naše ekipe nakon primljenog pogotka, ali bez pravih šansi.

23' - Džeko je šutirao sa nekih 20-ak metara, ali čini se da je imao puno bolju opciju na lijevoj strani gdje je sam bio Krunić. Lopta je otišla preko gola.

21' - Gol! Acerbi dovodi Italiju u vodstvo, loša reakcija naše odbrane koja je ostavila previše prostora Italijanima.

18' - Nova velika prilika za Italiju. Bernardeschi je šutirao, ali Šehić brani.

16' - Odmah dobar napad naše reprezentacije, Džeko je ostao sam na lijevoj strani, ali su njegov pokušaj da u prvi ugao savlada Donnarummu izblokirali gostujući igrači. Dobar presing naših igrača na polivici Italije.

15' - Velika prilika za Italiju. Insigne je imao 100 postotnu šansu za Azzurre, ali Kvržić je izblokirao u posljednji trenutak.

12' - Džeko je šutirao s distance, ali Donnarumma hvata bez problema.

10' - Džeko je sjajno sačuvao jednu loptu i uposlio Cimirota, ali je Gojko nažalost bio u ofsajdu.

8' - Višća je probio po desnoj strani, ali samo korner za naš tim. Pjanić je centrirao, Bičakčić odlično šutira glavom, ali Donnarumma brani.

6' - Novi opasan napad našeg tima, ali Bešić, baš kao i Višća maloprije, nije odabrao najbolju opciju i njegov pas je završio u rukama golmana Italije.

3' - Dobra šansa za Italiju nakon jedne odbijene lopte, ali su naši igrači to blokirali.

2' - Prvi udarac iz ugla za reprezentaciju Italije.

1' - Odmah opasan napad naše reprezentacije, Višća i Džeko su krenuli prema golu Italije, ali je napadač Bašakšehira zakasnio s predajom lopte.

1' - Počeo je meč u Zenici, prvi su s centra krenuli gostujući igrači iz Italije.

20:44 - Utakmica počinje svakog trenutka, Zmajevi će imati veliku podršku s tribina stadiona Bilino Polje.

20:41 - Igrači su izašli na teren i u toku je intoniranje himni.

20:37 - Stadion Bilino Polje u Zenici se polako puni i na tribinama se trenutno nalazi blizu 10.000 navijača.

20:35 - Najvatrenija navijačka grupa nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, popularni BH Fanaticosi, neće biti večeras na tribinama stadiona Bilino Polje, a umjesto njih na sjevernoj tribini stadiona Bilino Polje večeras na duelu protiv Italije nalazit će se štićenici nekoliko domova za nezbrinutu djecu.

BH Fanaticosi su za oko 200 mališana iz Doma Porodica Zenica, Đačkog doma Zenica, Zavoda Pazarić, Zavoda Drin Fojnica, te Sela Mira iz Turije kod Lukavca osigurali prijevoz, hranu, piće i ulaznice za večerašnju utakmicu protiv Italije.

20:32 - Glavni sudija bit će Sandro Scharer iz Švicarske, dok će njegovi pomoćnici biti Stephane De Almeida i Bekim Zogaj.

20:29 - U drugom meču naše grupe Grčka je sa minimalnih 1:0 bila bolja od Armenije u gostima.

20:27 - Naš tim više nema šansi da se kroz kvalifikacije plasira na Evropsko prvenstvo 2020. godine s obzirom na to da je Finska u 9. kolu pobijedila Lihtenštajn sa 3:0.

20:25 - Robert Prosinečki i Roberto Manici odabrali su startne ekipe za današnji meč.

BiH: Šehić, Kvržić, Kovačević, Bičakčić, Kolašinac, Pjanić, Bešić, Cimirot, Krunić, Višća i Džeko.

Italija: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Acerbi, Emerson, Tonali, Jorginho, Barella, Bernardeschi, Insigne i Belotti.

20:20 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između nogometne reprezentacije BiH i Italije koji se u okviru 9. kola grupe J igra u Zenici, a meč počinje u 20:45 sati.