25

Austrija, Njemačka i Holandija se plasirale na Evropsko prvenstvo

F. Z.
Austrija - Sjeverna Makedonija (Foto: AFP)
Nogometne reprezentacije Austrije, Holandije i Njemačke izborile su večeras plasman na Evropsko prvenstvo u nogometu.

Reprezentacija Holandije remizirala je u Belfastu protiv Sjeverne Irske rezultatom 0:0, ali joj je taj bod dovoljan za plasman na Evropsko prvenstvo, s obzirom na to da ima tri boda više od Sjeverne Irske i bolji međusobni duel, jedno kolo prije kraja.

Austrija je na domaćem terenu slavila protiv Sjeverne Makedonije rezultatom 2:1. Domaćin je tako izborio plasman na Evropsko prvenstvo. Austrija je do vodstva došla pogotkom Alabe u sedmoj minuti. U 48. na 2:0 povisio je Lainer. Konačnih 2:1 postavio je Stojanovski u 93. minuti susreta.

Njemačka je s 4:0 slavila protiv Bjelorusije, dok je Poljska slavila na gostovanju kod Izraela 2:1. Pogotke za Njemačku postigli su Ginter u 41., Goretzka u 49. i Kroos u 55. i 83. minuti susreta.