Premiership
2

Arsenal u posljednjih osam minuta meča razbio West Ham, Stoke i Burnley remizirali

Arsene Wenger (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Arsenala pobijedili su na Emiratesu u okviru 35. kola Premiershipa ekipu West Hama rezultatom 4:1.

Topnici su od početka utakmice imali veći posjed lopte, a u prvom poluvremenu obje ekipe su propustile nekoliko dobrih prilika za postizanje gola.

Arsenal u vodstvo stiže na otvaranju drugog poluvremena kada je Monreal pogodio na asistenciju Xhake.

Arnautović je u 64. minuti iskoristio dodavanje Lanzinija i izjednačio rezultat pa se činilo da će Čekičari osvojiti bod na Emiratesu.

Međutim, Arsenal se ponovo budi u samoj završnici kada Ramsey i Lacazette s dva gola u posljednjih osam minuta meča donose Arsenalu ubjedljivu pobjedu.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac nije bio ni na klupi za rezervne igrače Arsenala u prvom nastupu Topnika nakon objave menadžera Arsena Wengera o odlasku iz kluba.

Arsenal je uprkos pobjedi ostao na šestom mjestu Premiershipa, dok je West Ham pao na 15. poziciju.

U drugoj utakmici Premiershipa, koja je počela također danas u 14:30 sati, Stoke i Burnely su odigrali neriješeno 1:1.

Ndiaye je doveo domaće u vodstvo u 11. minuti, dok je Barnes u 62. postavio konačan rezultat.