Drugi poraz
7

OKK Spars porazom od MTZ Skopje ostao bez plasmana u finale Druge ABA lige

Košarkaši OKK Spars doživjeli su i drugi poraz u polufinalu play-offa Druge ABA lige na gostovanju kod MZT Skopje rezultatom 84:70 čime su završili nastup u ovom takmičenju.

Domaći su nešto bolje otvorili meč i nakon prvih 10 minuta imali su prednost od četiri poena razlike (20:16), a u drugoj dionici oba tima postigla su po 21 poen i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 41:37.

U drugom poluvremenu domaćin je prije svega kontrolisao, a zatim i pomalo povećavao vodstvo, sve do posljednje dionice kada su se odlijepili na dvocifrenu prednost i nakon toga Spars nije imao snage da se vrati u meč.

Najefikaniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio Ivanov koji je ubacio 24 poena, a pratio ga je Stojanovski koji je ubacio 19. Kod Sparsa se istakao Protić koji je ubacio 16 poena i Hasandić koji je meč završio sa 13 ubačenih poena.

Nakon poraza u Sarajevu prije četiri dana, Spars je ovim porazom završio takmičenje u Drugoj ABA ligi i neće imati priliku da se direktno bori za ulazak u ABA ligu.