NBA
6

Nurkićev double-double učinak u premijernoj pobjedi Portlanda protiv Phoenixa

Jusuf Nurkić
Ekipa Portlanda sjajno je otvorila novu NBA sezonu, a oni su u prvom kolu slavili kao gosti protiv Phoenixa rezultatom 124:76 uz 11 postignutih poena Jusufa Nurkića.

Od samog početka bilo je jasno da Trail Blazersi u ovom meču žele pobjedu. Već nakon prve četvrtine imali su prednost od osam poena razlike (29:21), da bi u drugoj četvrtini tu razliku dodatno povećali na čak 25 poena razlike u svoju korist i pitanje pobjednika već tada je skoro bilo jasno.

U pobjedničkoj ekipi najbolji učinak ostvario je Lillard koji je meč završio sa 27 postignutih poena uz pet skokova i asistencija, a pratio ga je Connaughton koji je meč završio sa 24 postignuta poena. Kod Phoenixa je najefikasniji bio Bledsoe koji je postigao 15 poena.

Jusuf Nurkić na terenu je proveo 23 minute, a za to vrijeme ubacio je 11 poena kojima je dodao i 11 skokova te je već u prvom meču najavio odličnu sezonu.