Uspjeh u taekwondou
240

Hrvatska osvojila zlatnu i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju

D. P.
Hrvatski taekwondoisti ostvarili su danas veliki uspjeh osvojivši u vrlo kratkom vremenu dvije medalje (zlato i bronza) na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Matea Jelić, 23-godišnjakinja rođena u Sinju, a porijeklom iz Mostara, u finalu kategorije do 67 kilograma slavila je protiv Lauren Williams rezultatom 25:22.

Od samog starta finale je bilo uzbudljivo, a nakon udaraca dvije rivalke su se smjenjivale u vodstvu. Ipak, u posljednjih desetak sekundi Jelić je napravila preokret i slavila protiv Britanke.

Nešto malo prije toga Matein bivši dečko Toni Kanaet ostvario je veliki uspjeh osvojivši bronzanu medalju u konkurenciji do 80 kilograma, gdje je u borbi za bronzanu medalju savladao Uzbekistanca Nikitu Rafaloviča rezultatom 24:18.

Kanaet je tako postao prvi Hrvat koji je na Olimpijskim igrama osvojio medalju u taekwondou.