1

Najjači Londonski maraton dosad: Farah, Bekele i Kipchoge potvrdili učešće

Farah, Bekele i Kipchoge
Londonski maraton koji će biti održan 22. aprila bit će najjači do sada.

Učešće su na takmičenju u Londonu potvrdili Mo Farah, Kenenisa Bekele i Eliud Kipchoge, jedni od najboljih trkača na duge staze svih vremena.

Bekele, koji je prošle godine završio iza pobjednika Daniela Wanjirua, je posljednji potvrdio učešće od velike trojke.

"Sretan sam što ću treći put zaredom učestvovati u Londonu. Želio bih biti jedno mjesto bolje plasiran nego prošle godine. Bit će teže nego ikada jer ove godine je konkurencija žestoka", rekao je Bekele.

Bekele, Farah i Kipchoge zajedno imaju osam zlatnih medalja sa Olimpijskih igara i 12 zlata sa Svjetskih prvenstava.

Kipchoge je aktuelni olimpijski pobjednik u maratonu i slavio je u Londonu 2015. i 2016. godine, dok je Mo Farah slavu stekao u utrkama na 5.000 i 10.000 metara, a nakon Olimpijskih igara u Londonu je završio takmičenje u tim disciplinama i posvetio se maratonu.