12

Slaven Bilić prvi trener ikad koji je dobio dva žuta kartona na istoj utakmici

N. K.
Slaven Bilić (Foto: EPA-EFE)
Hrvatski trener Slaven Bilić obilježio je utakmicu između Derbyja i West Bromwich Albiona budući da je postao prvi u historiji koji je prema novim pravilima dobio dva žuta kartona.

Naime, prvi žuti karton je dobio u 43. minuti zbog prigovora nakon što je dosuđen drugi penal za Derby poslije igranja rukom Filipa Krovinovića.

Bilić je tada podivljao uz aut-liniju, svađao se s glavnim i četvrtim sudijom zbog čega je javno opomenut žutim kartonom.

Hrvat se potom nakon izjednačujućeg gola svoje ekipe žalio sudiji da je trebao dosuditi gol-aut umjesto kornera, za što je dobio drugi žuti karton i na kraju crveni.

Inače, WBA je u 5. kolu Championshipa remizirao kod Derbyja odigravši 1:1 i tako zadržao niz bez poraza u novoj sezoni.

Gosti su sve do 86. minute gubili 1:0 golom Waghorna iz penala u otvaranju meča, a do boda su stigli također pogotkom iz penala četiri minute prije kraja susreta.