sport
1

ZOI, skijaško trčanje: Maiken Caspersen Falla osvojila zlato

Maiken Caspersen Falla (Foto EPA)
Norveška skijašica-trkačica Maiken Caspersen Falla (23) osvojila je zlatnu medalju u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Fantastično je odradila Falla naporan dan u Sočiju. Bila je najbrža u kvalifikacija, pa u četvrtfinalu, polufinalu i na kraju i u finalu. Kratku je dionicu u finalu svladala za dvije minute, 35 sekundi i 49 stotinki. Za Fallu je to prva olimpijska medalja u karijeri.

Srebro je pripalo njenoj sunarodnjakinji Ingvild Flugstad Østberg (23) koja je u završnim centimetrima prestigla Slovenku Vesnu Fabjan (28). Zakasnila je Østberg za pobjednicom 38 stotinki, a od Fabjan je bila brža samo dvije stotinke.

Slovenija je na ovaj način došla do drugog odličja u Sočiju. U nedjelju je, podsjećamo, srebro u skijaškim skokovima osvojio Peter Prevc.