sport
0

ZOI, hokej: Kanada i Finska direktno u četvrtfinale

Kanadska hokejaška reprezentacija plasirala se direktno u četvrtfinale Zimskih olimpijskih igara u Sočiju savladavši Finsku 2-1 nakon produžetka.

Drew Doughty postigao je oba gola za Kanađane, od kojih onaj pobjednički nakon dvije minute i 30 sekundi igre u produžetku. Kanadi je to bila treća pobjeda na olimpijskom turniru u isto toliko susreta, a njome su osigurali čelno mjesto skupine B i izravan plasman među osam najboljih.

Prvi je gol Doughty postigao u prvoj trećini nakon dodavanja Shea Webera i Sidneyja Crosbyja, dok je izjednačenje Fincima dvije minute prije kraja druge trećine donio Tuomo Ruutu.

Finci su uprkos porazu također izborili direktan plasman u četvrtfinale kao ukupno četvrta najbolje plasirana ekipa nakon prvog kruga takmičenja. Preostale dvije reprezentacije koje su osim Kanade direktno izborile četvrtfinale su Švedska i SAD. Kanađani će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča Švicarske i Latvije, a Finska protiv pobjednika meča Rusija - Norveška.