{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Zlato otišlo u ruke mladih šahista iz škole "Skakač"

23.9.2012. u 21:57
5
1
Zlato otišlo u ruke mladih šahista iz škole "Skakač"
5
Zlato otišlo u ruke mladih šahista iz škole "Skakač"
Svih pet zlata na Drugom kadetskom pojedinačnom prvenstvu regije Banja Luka, održanom 23. septembra, u Gradiški, osvojili su polaznici Škole šaha "Skakač" iz Banje Luke. Pored toga, učenici Branka Tomića osvojili su dva srebra i jednu bronzu.
U sjajnom ambijentu Kulturnog centra takmičio se 51 mladi šahista, među kojima je bilo osam djevojčica.

Prvenstvo je otvorio Duško Ivetić, referent za sport pri Odjeljenju za društvene djelatnosti SO Gradiška, dok je, u ime tehničkog organizatora, ŠK Kozara, goste pozdravio Radovan Marjanović, voditelj šahovske škole.

U "muškim" grupama igran je Švicarac od sedam kola, dok su djevojčice igrale dvostruki Berger. Takmičari su na raspolaganju imali po 15 minuta za partiju.

Kadeti do 11 godina (19 šahista): Bojan Maksimović (Banjaluka) 7, Dragan Stanković (Maslovare), Andrej Trifunović (Kotor Varoš), Marko Trifunović (Banjaluka) i Filip Glišić (Gradiška) 5, Nemanja Vuksan (Banjaluka), Marko Ninković (Banjaluka), Stefan Cvijić (Gradiška), Luka Lakobrija (Gradiška), Nikola Plotan (Gradiška), Aleksa Ninković (Banjaluka) i Aleksandar Milašinović (Banjaluka) 4, Stefan Mladen Vujičić (Gradiška), Nikola Štrbac (Banjaluka) i Nikola Savić (Gradiška) 3, Ilija Vesić (Banjaluka), Igor Bencuz (Gradiška) i Luka Bajić (Gradiška) 2, Luka Kovačević (Gradiška) 1.

Kadetkinje do 11 godina (4 šahistkinje): Maša Maksimović (Banjaluka) 5½, Jelena Mandić (Dragočaj) 4, Katarina Arnaut (Banjaluka) 2, Ana Marjanović (Gradiška) ½.

Kadeti do 15 godina (12 šahista):
Filip Gubo (Banjaluka) 6½, Marko Kostić (Banjaluka) 6, Marko Bundalo (Banjaluka), Nebojša Mijić (Kotor Varoš) i Dejan Marjanović (Banjaluka) 4, Stefan Kondić (Banjaluka), Gordan Trifunović (Kotor Varoš) i Vladan Pejić (Banjaluka) 3, Đorđe Đurić (Banjaluka), Boško Trifunović (Kotor Varoš) i Miloš Marjanović (Gradiška) 2½, Miloš Milinović (Gradiška) 1.

Kadetkinje do 15 godina (3 šahistkinje): Tijana Babić (Banjaluka) 3½, Milica Babić (Banjaluka) 2, Andrea Popović (Gradiška) ½.
Učenici do 19 godina (13 takmičara): Bojan Korićanac (Banjaluka) i Jovan Dević (Gradiška) 6½, Ljubivoje Vujanović (Gradiška), Jelena Gajić (Banjaluka) i Željko Stanković (Kotor Varoš) 4½, Ninoslav Stijaković (Banjaluka) i Darko Stanković (Maslovare) 4, Danilo Kuruzović (Banjaluka) i Stefan Reljić (Banjaluka) 3½, Radoslav Mijić (Kotor Varoš) i Saša Budiša (Banjaluka) 2½, Dragan Dragišić (Gradiška) 2, Miloš Blažić (Banjaluka) 1½.

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: