OI, triatlon
0

Zlato i bronza za britansku braću Brownlee

Alistair Brownlee (Foto: AFP)
Vjerojatno najbolji triatlonac svijeta, Britanac Alistair Brownlee, novi je olimpijski pobjednik.

Stariji brat Alistar (24) uzeo je zlatnu medalju na londonskim Igrama ispred Španca Javiera Gomeza i svog dvije godine mlađeg brata Jonathana, koji je nakon krize u trećem krugu trčanja ipak uzeo bronzu.

Alistar je na kraju slavio s vremenom 1:46:25, dok je drugoplasirani Španac u cilj ušao s 11 sekundi sporijim vremenom. Jonathan je za svojim starijim bratom zaostao 31 sekundu.

Alistar je plivački dio triatlona završio na 6. mjestu, ali je u tranziciji iz vode na bicikl skočio za jedno, odnosno krenuo je kao peti. Nakon 43 kilometara bicikla Britanac je u trkaću etapu krenuo s 3. mjesta, ali je odmah zauzeo vodeću poziciju i ubitačnim tempom lomio Gomeza i brata.

Od obojice se odvojio u 3. (od četiri) krugu, kada je Jonathan čak i stao na nekoliko sekundi, te nastavio kada je vidio da mu se francuski dvojac na 4. i 5. mjestu približio, a Gomez se jednostavno ispuhao i više nije mogao pratiti sjajnog Britanca.

Prva je to medalja za Alistara koji je triatlon u Pekingu prije četiri godine okončao na tek 12. mjestu.