{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Završeno Pojedinačno prvenstvo BiH za seniore

9.6.2013. u 21:48
0
3
Završeno Pojedinačno prvenstvo BiH za seniore
0
U Zenici je proteklog vikenda održano Pojedinačno prvenstvo BiH za seniore, a zlatnim odličjima ponovo su se okitili predstavnici AK "Zenica".
Članovi Atletskog kluba "Zenica" očekivano su uzeli najsjajnija odličja, osvojili su četiri naslova državnog prvaka, tri vicešampionske titule, te tri bronzane medalje. Prvog dana takmičenja u disciplini trčanja na 400 metara, Amel Tuka je s vremenom 48,36 bio najbrži, a skakač u vis Haris Selimović, prvog dana takmičenja, u subotu, preskočio je 206 cm i osvojio zlatnu medalju, dok je Melisa Zukan osvojila prvo mjesto u bacanju kladiva s dužinom od 47 metara.

Bacač koplja Dejan Mileusnić nakon samo jedne serije bacanja ostvario je rezultat od 66,57 metara, koje mu je bilo dovoljno za zlatnu medalju, a bosanskohercegovački bacač kugle Hamza Alić, osvojio je drugo mjesto s dužinom od 20,25 m, dok je prvo mjesto pripalo Sarajliji Kemalu Mešiću, koji je kuglu bacio na 20,37 m.

Na današnjem, posljednjem danu državnog prvenstva za seniore, Amel Tuka je osvojio još dvije medalje u disciplini na 800 metara i štafeti 4 x 400 metara. Predstavnica AK "Rogatica" Tanja Marković skočivši u dalj 5.98 m, oborila je 30-tak godina star državni rekord koji je iznosio 5.95 m.

Rezultati po disciplinama 1. dana takmičenja:

110 m S PREPONAMA (M):

1. Milan Lukač (Borac Banja Luka) 15,80
2. Adnan Malkić (Sloboda)
3. Mahir Kurtalić (Sloboda Tehnograd Tuzla)

110 m S PREPONAMA (Ž):
1. Gorana Cvijetić (Glasinac) 14,02
2. Mledena Petrušić (Glasinac)
3. Anja Erceg (Borac)

KLADIVO (Ž):

1. Melisa Zukan (Zenica) 47,00
2. Stefani Vukajlović (Borac)
3. Nevenka Malešić (Pale)

KOPLJE (M):
1. Dejan Mileusnić (Zenica) 66,57
2. Ratko Đurović (Pale)
3. Armin Čamdžić (Zenica)

VIS (M):

1. Haris Selimović (Zenica) 206 cm
2. Samir Hodžić (Zenica)
3. Duško Marić (Glasinac)

KUGLA:

1. Kemal Mešić (Sarajevo) 20,37 m
2. Hamza Alić (Zenica) 20,25 m
3. Mesud Pezer (Zenica) 18,86 m

400 m (Ž):
1. Ksenija Kecman (Borac) 58,13
2. Kanita Bilić (Zenica)
3. Svjetlana Graovac (Banja Luka)

TROSKOK (Ž):

1. Melika Kasumović (Sloboda Tehnograd) 11,80 m
2. Armina Muharemović (Sarajevo)
3. Dragana Pozderović (Teslić)

1.500 m (Ž):

1. Biljana Cvijanović (Doboj) 4:24,87
2. Jelena Gajić (Prijedor)
3. Indira Đulović (Sloboda T.)

DALJ (M):
1. Benjamin Abdulahović (Sloboda T.) 6,61
2. Saša Vulić (Leotar)
3. Dino Mehmedagić (Zenica)

400 m (M):

1. Amel Tuka (Zenica) 48,36
2. Borislav Dragoljević (Borac)
3. Dušan Tadić (Banja Luka)

100 m (M):

1. Sait Huseinbašić (Borac) 10,82
2. Boris Davidović (Sarajevo)
3. Haris Mušović (Sarajevo)

100 m (Ž):

1. Gorana Cvijetić (Glasinac) 12,24
2. Ivana Macanović (Banja Luka)
3. Ksenija Kecman (Borac)

1.500 m (M):

1. Bojan Stanišić (Pale) 4:21,10
2. Osman Junuzović (Doboj Istok)
3. Darko Rosić (Rogatica);

DISK (Ž):

1. Gorana Tešanović (Borac) 45,94
2. Emina Konjić (Doboj Istok)
3. Željka Bartula (Glasinac)

3.000 m (Ž):

1. Biljana Cvijanović (Doboj) 10:45,42
2. Rahima Zukić (Sloboda T.)
3. Draženka Gavrić (Glasinac)

3.000 m (M):

1. Srđan Samardžić (Banja Luka) 9:18,43
2. Zaim Šuman (Goražde)
3. Sreto Krstić (Glasinac)

ŠTAFETA 4 x 100 (Ž):

1. Banja Luka 48,81
2. Borac
3. Sarajevo

ŠTAFETA 4 x 100 (M):

1. Borac 43,02
2. Sarajevo
3. Sloboda Tehnograd
4. Zenica.

Rezultati po disciplinama 2. dan takmičenja:

KLADIVO (M):

1. Samir Vilić (Sarajevo) 51,34
2. Miroslav Rogić (Rogatica)
3. Mehmedalija Bajrić (Sarajevo)

400 m (Ž):

1. Gorana Cvijetić (Glasinac) 1:04,06
2. Milica Ožegović (Borac)
3. Enisa Smajlović (Sarajevo)

200 m (M):

1. Sait Huseinbašić (Borac) 21,79
2. Armin Mujić (Sloboda T.)
3. Borislav Dragojević (Borac)

400 m (M):

1. Ilija Cvijetić (Glasinac) 57,28
2. Mahir Kurtalić (Sloboda T.)
3. Milan Lukić (Borac);

KOPLJE (Ž):

1. Vanja Spaić (Leotar) 42,53
2. Aleksandra Vidović (Borac)
3. Lejla Džanić (Sloboda T.);

200 m (Ž):

1. Jasna Horozić (Sloboda Tehnograd) 25,19
2. Ivana Macanović (Banja Luka)
3. Kanita Bilić (Zenica);

TROSKOK (M):

1. Anes Hodžić (Sloboda Teh.) 13,36
2. Dino Mehmedagić (Zenica)
3. Dejan Granić (Pale);

VIS (Ž):

1. Lamija Pašalić (Zenica) 171 cm
2. Mladena Petrušić (Glasinac)
3. Almedina Jašarević (Zenica)

800 m (Ž):

1. Biljana Cvijanović (Doboj) 2:11,40
2. Jelena Gajić (Prnjavor)
3. Zorana Galić (Banja Luka)

800 m (M):
1. Amel Tuka (Zenica) 1:54,33
2. Bojan Stanišić 8Pale)
3. Abedin Mujezinović (Zenica);

DISK (M):

1. Mesud Pezer (Zenica) 51,50 m
2. Milan Đurović (Glasinac)
3. Nermin Šeherac (Sloboda T)

SKOK U DALJ (Ž):

1. Tanja Marković (Rogatica) 5,98
2. Nikolina Stanivuković (Borac)
3. Dragana Pozderović (Teslić)

3.000 m (M):

1. Osman Junuzović (Doboj Istok) 9:11,06
2. Amer Čuran (Prnjavor)
3. Armin Mujić (Doboj Istok)

3.000 m (Ž):

1. Rahima Zukić (Sloboda Tehnograd) 10:21,36
2. Draženka Gavrić (Glasinac)

ŠTAFETA 4 x 100 (Ž):

1. Banja Luka 4:09,78
2. Sloboda Tehnograd
3. Sarajevo

ŠTAFETA 4 x 400 (M):

1. Zenica 3:19,31
2. Borac
3. Sarajevo

5.000 m (M):

1. Srđan Samardžić (Banja Luka) 16:18,07
2. Zaim Šuman (Goražde)
3. Mario Mačak (Sloboda Novi Grad).

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: