sport
0

Završen karate turnir Bugojno Open 2012

U subotu je u Bugojnu održan 14. karate turnir Bugojno Open 2012, na kojem je učešće uzelo 360 takmičara iz 30 klubova.

Karate klub Mladost Vitez na ovom turniru je osvojio šest medalja, od toga četiri zlatne i dvije bronzane medalje. Zlatne medalje u katama je osvojila Grahić Amila (djevojčice 12 godina) i Varupa Nedžmina (djevojčice 9 godina), dok su u borbama zlatne medalje osvojili Hurem Adnan u kategoriji borbe dječaci 12 godina -35 kg i Bektaš Nedim u kategoriji borbe dječaci 12 godina -45 kg.

Bronzane medalje su osvojile Smajlović Hana u kategoriji kate djevojčice 10 godina i Tuco Elma, kate djevojčice 9 godina. Šef stručnog štaba karate kluba Mladost Vitez, Aldin Adilović, je naglasio da je zadovoljan postignutim rezultatima te da je na redu takmičarska pauza koju će takmičari ovog kluba iskoristiti za kratki odmor, a potom slijede pripreme za nastavak takmičarske sezone.