sport
6

Vaterpolo liga KS: Odigrane utakmice 9. i 10. kola

Utakmice devetog i desetog kola Vaterpolo lige Kantona Sarajevo odigrane su ovog vikenda na Olimpijskom bazenu Otoka.

Mlađi kadeti Mladosti i Torpeda sastali su se u prvoj utakmici. Početak utakmice obilježila je izjednačena igra, da bi početkom treće četvrtine igrači Mladosti poveli i na kraju slavili sa 6:3 (1:0)(0:1)(2:0)(3:2). Faruk Mahalija (Mladost) sa 4 i Anes Hadžić (Torpedo) sa 3 postignuta pogotka su bili bolji od ostalih na terenu.

Akademija B i Mladost odigrali su utakmicu u juniorskoj kategoriji. Ovaj susret ostaće zapamćen po tome što igrači Mladosti nisu željeli da igraju posljednju četvrtinu zbog sudijske odluke. Obzirom da nisu napustili teren, igrači Akademije B su postizali pogotke pa je konačan rezultat glasio 28:6 (2:1)(2:0)(5:5)(19:0). Igrač sa najviše pogodaka - deset, bio je Dado Ostojić.

Tabela (juniori):

1. Akademija B 7
  2. Torpedo 7
  3. Mladost 0

U prvom susretu nedjeljnog rasporeda, mlađi kadeti Akamedije B savladali su ekipu Dabra sa 9:2 (1:0)(1:0)(1:1)(6:1). Sa po tri pogotka istakli su se Dimitrije Miliša i Dražen Trapara.

Tabela (mlađi kadeti):

1. Akadeija B 13
  2. Mladost 10
  3. Torpedo 4
  4. Dabar 1.

Najzanimljiviji susret odigrali su mlađi juniori Mladosti i Torpeda. Početak utakmice pripao je igračima Mladosti, kada su zbog isključenja 4 minute imali igrača više. Ali u nastavku, Torpedo je uspio da izjednači i da na kraju stigne do pobjede 8:7 (0:2)(2:2)(3:1)(3:2). U redovima Mladosti bolji od ostalih bili su Nihad Vrhovčić sa 4 i Alex Matescu sa 3 pogotka, dok je u ekipi Torpeda najefikasniji bio Dario Pešikan sa pri postignuta gola.

Tabela (mlađi juniori):

1. Akademija B 6
  2. Torpedo 6
  3. Mladost 0.

Idućeg vikenda, 21. i 22. maja 2016. godine, biće odigrane posljednje utakmice ovogodišnje sezone.