sport
96

Tok utakmice: Izrael - BiH 3:0

Piše: J. H.
Nogometna reprezentacija BiH od 20:45 sati protiv Izraela igra najvažniju utakmicu dosadašnjeg dijela kvalifikacija za odlazak na Euro 2016. u Francuskoj. Ekipa portala Klix.ba nalazi se na stadionu Sammy Ofer u Haifi, a na portalu Klix.ba ekskluzivno možete pratiti informacije i fotografije direktno sa stadiona.
90' - Kraj utakmice u Izraelu. Zmajevi su izgubili 3:0.
86' - Višća je šutirao, ali je bio neprecizan. Lopta u gol autu.
79' - Hadžić je poslao opasnu povratnu loptu za Begovića koji se odlično snalazi ispred napadača Izraela.
76' - Zmajevi će nakon večerašnjeg susreta imati minimalne šanse za odlazak na Euro 2016.
73' - Katastrofa Zmajeva u Haifi. Nakon isključenja Šunjića, Zmajevi nemoćni.
70' - Zahavi je sa nekih 17 metara bez većih problema savladao nemoćnog Begovića.
70' - Izrael vodi 3:0.
68' - Grčevita borba Zmajeva koji se uglavnom brane u posljednjih desetak minuta.
67' - Begović spašava siguran gol Izraela.
63' - Pjanić izlazi, Cimirot ulazi.
59' - Begović ponovo spašava Zmajeve nakon sjajne šanse Izraela.
56' - Vermouth je šutirao, ali daleko od gola.
53' - Raspala se igra Zmajeva, Spahić čisti loptu ispred Begoića.
50' - Izraelci napadaju, treći gol visi u zraku.
48' - Šunjić je bio zadnji igrač odbrane te je srušio izraelskog napadača na vrhu šesnaesterca nakon čega mu je Lahoz pokazao put u svlačionicu.
48' - Crveni karton za Tonija Šunjića.
46' - Počelo je drugo poluvirijeme. Mogu li se Zmajevi vratiti u susret?
46' - Sanjin Prcić i Edin Višća ulaze u igru.
45' - Kraj prvog poluvremena u Haifi. Zmajevi gube 2:0.

45' - Izrael vodi 2:0 pred kraj prvog poluvremena.
38' - Begović ponovo spašava Zmajeve. Izrael nakon vodstva dominira.
35' - Vermouth je šutirao sa nekih 17 metara, lopta se odbija od noge Spahića i završava u mreži gola begovića.

35' - Izrael vodi od 35. minute.

[VIDEO]YQB-y6HyptY[/VIDEO]

35' - Medunjanin ponovo u prilici, ali šutira preko gola.
33' - Izraelci uzvraćaju, ali Begović brani.

33' - Još jedna odlična šansa. Nakon sjajne akcije, Medunjanin je odlično šutirao, ali golman Izraela brani.
31' - Kakve dvije prilike za BiH! Lulić se nije najbolje snašao ispred gola Izraela, a nakon toga i Kvržić prijeti. Šteta.
30' - Korner za Zmajeve nakon sjajnog prodora Izeta Hajrovića.
29' - Šut Hajrovića sa nekih 20-tak metara. Međutim, lopta odlazi pored stative gola Izraela.
29' - Zmajevi su ispred gola Izraela, međutim izostaje završnica.
27' - Šunjić je spriječio napad Izraela, lopta u rukama Begovića.
27' - Izrael u posljednjih nekoliko minuta konstantno prijeti.

25' - Tal Ben Haim ponovo prijeti, lopta ide preko gola Begovića.
24 - Izraelci su pogodili stativu. Već druga stopostotna šansa za ekipu Elija Gutmana.
22' - Šunjić i Spahić odlično rade posao. Osim jedne greške, stoperski tandem večeras djeluje veoma sigurno.

20' - Senad Lulić je povukao kontru, ali nikoga nije imao u napadu. Lopta u autu za BiH.
18' - Pjanić je šutirao iz slobodnog udarca, korner za Zmajeve.

16' - Uhhh... Izraelci su mogli povesti. Ispala je cijela odbrana Zmajeva, Begović je istrčao u prazno, ali srećom domaći igrači ne pogađaju mrežu BiH.
12' - Skoro 30.000 navijača Izraela na stadionu Sammy Ofer.

[VIDEO]G09FTsJQ_a8[/VIDEO]

12' - Uh... Izraelci su imali sjajnu šansu, ali je sudija dosudio ofsaad.
11' - Šunjić je sjajno zaustavio jednog napadača Izraela, a Spahić izbacio loptu ispred našeg gola.
9' - Kakva prilika za Izeta Hajrovića. Pjanić je dodao loptu do Kvržića, ovaj ubacio u peterac za Hajrovića koji se ne snalazi najbolje.

[VIDEO]iQlMIpDNh7M[/VIDEO]

6' - Sudija večerašnjeg susreta je Mateu Lahoz, strogi španski arbitar koji "lako" pokazuje kartone, pogotovo one žute boje.
6' - Izraelci pokušavaju po lijevoj strani, ali odbrana Zmajeva čvrsto stoji. Lopta vraćena do golmana Marciana.
5' - Zmajevi u prvih pet minuta imaju više od igre u susretu protiv Izraela.
4' - Izraelci dugom loptom ponovo zaprijetili. Begović ponovo bez većih problema hvata loptu u ruke.
4' - Zmajevi sjajno kombinuju na oko 30 metara ispred gola Izraela. Međutim, još uvijek bez konkretne završnice.
3' - Izrael zaprijetio, Begović brani bez većih problema. Domaća selekcija lako je prošla po desnom boku.
2' - Pjanić je sjajno šutirao sa nekih 30-tak metara, ali Marciano brani.
2' - Slobodan udarac i šansa za Zmajeve. Ben Haim srušio Lulića u napadu.
1' - Počela je utakmica, sretno Zmajevi!

20:40 - Nakon intoniranja himni očekuje se početak susreta. Sudija večerašnjeg susreta je Mateu Lahoz, španski stručnjak koji je poznat po strogoći.
20:39 - U ovom trenutku igrači obje reprezentacije izlaze na teren stadiona. Očekuje se intoniranje himni.

[VIDEO]wF3qqzwxFzI[/VIDEO]

20:39 - Donosimo vam dio atmosfere sa stadiona u Haifi gdje se nalazi ekipa portala Klix.ba u sastavu Dalibor Bošnjak, Edin Hadžihasić i Feđa Krvavac.
20:37 - Stadion Sammy Ofer će večeras biti ispunjen do posljednjeg mjesta.

[VIDEO]mgfIVwB0TcU[/VIDEO]

20:25 - Stadion Sammy Ofer izgleda impresivno.
20:12 - Dio tribine na kojem će biti najvatreniji navijači bh. reprezentacija, popularni BH Fanaticosi.

20:11 - Ekipa portala Klix.ba provela je jutro na kafi sa reprezentativcima BiH.
20:10 - Kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko obratio se svojim saigračima i navijačima putem zvanične Facebook stranice. Izrazio je žaljenje što večeras neće zaigrati u Haifi, ali im je zaželio sreću poručivši: "Vi to možete!".
20:08 - Borče Sredojević, Sušićev pomoćnik, kaže da su igrači spremni za večerašnji susret. On je kazao da Zmajevi moraju stvoriti preduslove za pobjedu, imati samopouzdanja i borbeno nastupiti u susretu.
20:06 - U Haifi je počela padati lagana kiša. Nadamo se da ona neće bitno utjecati na igru Zmajeva.
19:56 - Selektor Izraela odlučio je na teren poslati sljedeći sastav: Marciano; Meshumar, Tibi, Ben Haim, Ben Harush; Yeini, Natcho, Zahavi, Vermouth, Ben Chaim; Damari.

19:55 - Selektor BiH Safet Sušić odlučio je na teren poslati sljedećih 11 igrača: Asmir Begović, Anel Hadžić, Mensur Mujdža, Emir Spahić, Toni Šunjić, Miralem Pjanić, Muhamed Bešić, Haris Medunjanin, Senad Lulić, Zoran Kvržić i Izet Hajrović.

19:54 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prenos susreta iz Haife u kojem Zmajevi traže prijeko potrebne bodove za siguran nastavak kvalifikacija za Euro 2016.