84
214
84
Dvorana Lusail (Foto: Feđe Krvavac/Klix.ba)
Reprezentacija BiH u 13:00 igra prvu utakmicu Svjetskog rukometnog prvenstva protiv reprezentacije Irana u katarskom gradu Lusailu. Tekstualni prenos susreta možete pratiti na portalu Klix.ba.
59' - Historijska pobjeda BiH u Kataru 30:25.

59' - Gooooooool! Toromanović!

56' - Još tri minute do kraja utakmice. Mikić ne pogađa iz odlične prilike.

56' - Isključenje za rukometaša Irana.

56' - Novi sedmerac za Iran.

55' - Sjajna odbrana Burića. Bravo!

53' - Iranci sa sedam metara smanjuju rezultat, ali Prce uzvraća. Sjajno.

53' - Karačić ponovo za vodstvo od pet golova razlike.

53' - Iranci smanjuju na 26:22.

50' - Gooooool! Dejan Malinović vraća na plus 5.

50' - Iranci smanjuju na 25:21.

48' - Gooooool! Ovčina za plus pet.

48' - Šteta. Ovčina je pogodio stativu.

47' - Sjajna odbrana Burića!

45' - Goooooooooool! Čelica za plus četiri.

45' - Karačić pogađa za plus tri. Odlična igra u drugom poluvremenu.

45' - Burić sjajno brani. Napad BiH za plus tri.

42' - Terzić postiže gol za 22:20.

40' - Iranci postižu gol sa sedmerca. Plus jedan za BiH.

40' - Sjajni Čelica za plus dva.

40' - Gooooooool Ovčine za vodstvo BiH.

40' - Ponovo izjednačenje.

39' - Malinović isključen na dvije minuta nakon gola Iranaca.

39' - Iranci s krila smanjuju prednost BiH.

39' - Gooooooool! Čelica za plus tri.

38' - Karačić isključen, Iranci nisu iskoristili vrijeme za sedmerac.

37' - Goooooool! Ovčina za plus dva.

37' - Toromanović je promašio zicer. Šteta.

36' - Burić sjajno brani. Dvije minute isključenja za Irance.

35' - Gooooooooooool! BiH vodi protiv Irana nakon serije 5:0. Sjajno. Samo naprijed.

34' - Sjajna akcija. Karačić je dodao za Vranješa koji postiže gol za izjednačenje. Idemo momci!

34' - Karačić smanjuje na 16.15.

33' - Nevjerovatna greška u napadu. Srećom Burić brani.

33' - Malinović pogađa za 16:14.

31' - Čelica trećim golom smanjuje prednost Iranaca.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nadamo se da će bh. rukometaši poboljšati svoju igru.

30' - Iran vodi 16:12. Loše poluvrijeme reprezentacije BiH u utakmici za koju se očekivalo da će biti jedna od lakših u grupi.

29' - Karačić je pokušao lobovati golmana Irana. Nez uspjeha.

29' - Iranci imaju plus četiri.

29' - Dvije minute isključenja za Kostu Savića i sedmerac za Iran.

28' - Izabranici Dragana Markovića nikako da spoje dvije minute dobre igre. Devet izgubljenih lopti je previše.

28' - BiH smanjuje prenost Irana.

26' - Toromanović smanjuje.

26' - Iranci na plus 3.

26' - Kosta Savić smanjuje vodstvo Irana.

25' - Iran vodi sa 13:10. BiH igra sa igračem manje.

23' - Golman Irana danas brani sve.

21' - Esteki ponovo savladao Grahovca.

21' - Ivan Karačić smanjuje prednost Irana koji ostaje bez igrača.

21' - Iranci djeluju izuzetno spremni, pogotovo u napadu.

20' - Toromanović smanjuje na 10:9.

20' - Iran ponovo na +2. grahovac nemoćan.

20' - Sedmerac za Terzića koji postiže gol bez problema.

18' - Iran ide na dva razlike.

18' - Nakon probijanja Karačića, Iranci su pokušali izvesti kontru.

18' - Četvrta odbrana Nebojše Grahovca.

17' - Brani golman Irana. Šteta.

17' - Prvi sedmerac na utakmici nakon faula nad Mirsadom Terzićem. Prce će izvesti penal.

15' - Iran ponovo vodi.

14' - Vražalić postiže gol za izjednačenje.

14' - Nakon greške Malinovića, Iranci pogađaju prečku.

13' - Dvije uzastopne odbrane Nebojše Grahovca.

12' - Treća tehnička greška bh. reprezentacije. Iranci imaju priliku za +2.

12' - Rajabi dovodi Iran ponovo u vodstvo.

12' - Vratio se Terzić sa dvominutnog isključenja. Bh. reprezentacija kompletna.

11' - Vražalić je imao dobru priliku, ali ne pogađa gol Irana.

11' - Sjajna odbrana Nebojše Grahovca u trenutku kada imamo igrača manje.

10' - Sjajna odbrana bh. rukometaša. Dvije minute isključenja za Mirsada Terzića.

9' - Čelica postiže drugi gol na susretu. Izjednačenje.

8' - Iranci opet u vodstvu.

8' - Iranci su ponovo poveli, ali je Ovčina uzvratio sjajnim golom.

6' - Vražalić je pogodio okvir gola. Šteta.

5' - Drugi gol Sekenarija. Iran izjednačio.

5' - Vranješ nakon odlične kontre dovodi bh. reprezentaciju u vodstvo.

4' - Malinović pogađa drugi gol za BiH.

4' - Iran ponovo vodi.

4' - Golman Irana upisuje i prvu odbranu na susretu. Šteta.

3' - Iranci postižu drugi gol.

3' - Goool! Vražalić sa krila dovodi BiH u vodstvo.

2' - Iranci napadaju i promašuju gol Burića.

2' - Gooooooool! Čelica postiže prvi gol za BiH na Svjetskom prvenstvu!

1' - Iranci vode 1:0 nakon prupuštenog napada bh. reprezentacije.

1' - Iranci su propustili napad, nakon čega je uslijedila kontra BiH. Čelica je fauliran i uslijedilo je isključenje za jednog od rukometaša Irana.

1' - Počela je historijska utakmica za BiH. Sretno!

12:59 - "Sa Iranom igramo prvu utakmicu i to je izuzetno važan meč. Trebamo ih savladati i uhvatiti zalet za Austriju. Oni su se kvalifikovali kao azijski predstavnik, a izbacili su Južnu Koreju koja je tradicionalno dobra reprezentacija. Zato ih ne bismo smjeli potcijeniti, niti pomisliti da će biti lako. To je vrlo opasno", kazao je bivši selektor bh. tima Halid Demirović u razgovoru za naš portal

12:57 - U toku je intoniranje himne BiH. Historijski trenutak za bh. rukomet.

12:53 - Oko 200 stotine bh. navijača nalazi se u dvorani Lusail.

12:50 - Očekuje se intoniranje himni Bosne i Hercegovine i Irana.

12:41 - "Ovo je veliki uspjeh i želja svakog sportaša je da zaigra na jednom velikom takmičenju. Našim momcima se ta želja ispunila i ja se nadam da će danas upisati sigurnu pobjedu bez puno trošenja energije, da bi bili spremni za prava iskušenja koja ih očekuju u nastavku prvenstva", kazao je za Klix.ba proslavljeni bh. rukometaš Edhem Sirćo

12:41 - Među zastavama zemalja učesnica vijorila se i naša, bosanskohercegovačka zastava.

12:38 - "Za BiH će puno odlučivati prva i druga utakmica. Važna je euforija koja može dati nadnaravnu snagu za nastavak prvenstva. Rukometaši BiH još uvijek ne znaju kako se ponašati u utakmicama koje igraju svaki drugi dan, kako se pripremati, zaliječiti, trebat će im puno sreće. Zbog toga je teško predvidjeti šta će se dogoditi", rekao je za Klix.ba Mirza Džomba, slavni hrvatski rukometaš.

12:31 - Izabranici Dragana Markovića u ovom trenutku se zagrijavaju za historijski meč BiH na Svjetskom prvenstvu u Kataru.