"Kondor Open 2011."
0

Uspjeh takmičara Taekwondo kluba Novi Grad u Zagrebu

FENA
Takmičari Taekwondo kluba Novi Grad Sarajevo osvojili su sedam medalja na međunarodnom otvorenom prvenstvu "Kondor Open 2011." u Zagrebu.

Takmičari ovog kluba okitili su se sa četiri zlatne, jednom srebrenom i dvije bronzane medalje, u konkurenciji od oko 600 takmičara iz Slovenije, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Na osnovu pojedinačnih rezultata sarajevska ekipa proglašena je najboljim seniorskim timom, osvojivši pehar za prvo mjesto ekipno.

Najzaslužniji za uspjeh su bili Amir Katana u kategoriji do 80 kg, Mufid Isaković (do 87 kg), Samir Selimović (do 65 kg) i Nejla Kaljanac (do 49 kg) koji su osvojili zlatne medalje. Srebro je osvojio Armin Gredić (do 74 kg), a bronzane medalje Alen Alić i Ibrahim Medarić.

U nastavku sezone takmičari ovog kluba nastupit će na međunarodnom turniru u Italiji, turnirima A kategorije u Beogradu, Zagrebu i Parizu te internacionalnom takmičenju u Slovačkoj, saopćeno je iz Taekwondo kluba Novi Grad.