sport
141

Trinaest medalja za mlade bh. karatiste prvog dana SP-a

FENA
Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 13 medalja na svjetskim igrama za mlade i svjetskom prvenstvu za kadete i juniore koje se od 9. do 13. oktobra održava u Veneciji u organizaciji Internacionalne karate unije.

Prvog dana takmičenja reprezentacija BiH osvojila je tri zlatne te po pet srebrenih i bronzanih medalja, saopćeno je iz Karate saveza Federacije BiH.

Zlatne medalje osvojili su Edin Halilović (konkurencija 8 - 9 godina, kategorija do 30 kg), Ohran Elmedin (10-11 god., - 40 kg) i Ševad Nuhagić (12 -13 god., - 55 kg).

Srebrenim medalja okitili su se: Naida Kaljanac (8-9 god.-kate), Munib Dedović (10 - 11 god. + 50 kg). Namik Kamenica (12 - 13 god. - 55 kg), Amar Lugan (12 - 13 godina , -50) i Robertina Mandić (12 - 13 god. - 42 kg), dok su bronzane medalje osvojili: Haris Gaši (12 - 13 god., -40), Mario Akrapović (12 - 13 god. +55 kg), Eldin Mujagić (12 - 13 god., -55 kg), Emina Avdić (12 - 13 god.-kate) i Marsela Mišković (12 - 13.god. - kate).