Tošićevoj bronza na Svjetskom prvenstvu u kik boksu

SRNA
Sanja Tošić
Sanja Tošić
Članica Kik boks kluba "Glasinac" iz Sokoca Sanja Tošić osvojila je bronzanu medalju za reprezentaciju BiH na Svjetskom prvenstvu u kik boksu, koje je održano u Skoplju.

Tošićeva je do finala imala dvije borbe, u kojima je savladala reprezentativke Makedonije i Mađarske, dok je izgubila od ruskinje Tatjane Ovčinikove. Tošićeva je jedina od pet sportista iz BiH koja je osvojila medalju.

Na ovom takmičenju, pored Tošićeve, iz BiH su nastupili takmičari Nebojša Poleta iz Laktaša, koji je izgubio u borbi za medalju, Dragan Rabota sa Pala, te Denis Marjanović i Marko Matić iz Banje Luke, koji su izgubili u osmini finala.

Na svjetskom prvenstvu, koje je počelo 23. oktobra, nastupilo je oko 1.500 sportista iz više od 60 zemalja svijeta.