Tenis
0

WTA Toronto: Radwanska i Li u polufinalu

Agnieszka Radwanska
Poljakinja Agnieszka Radwanska, četvrta teniserka svijeta, pobijedila je šestu igračicu svjetskog poretka, Talijanku Saru Errani 7-6(1), 7-5 u četvrtfinalu jakog WTA turnira u Torontu.

Nakon dva sata i jedne minute igre, Radwanska je upisala sedmu pobjedu u devetom meču protiv Errani, te joj je uzvratila za poraz koji je od nje pretrpjela u četvrtfinalu ovogodišnjeg Roland Garrosa, u jedinom prethodnom ovogodišnjem meču ove dvije teniserke.

Bio je to meč s čak 15 breakova. Radwanska ih je napravila osam, Errani jedan manje. Talijanka je u prvom setu propustila set-loptu.

Radwanska će u polufinalu igrati protiv bolje iz meča prve teniserke svijeta, Amerikanke Serene Williams i Slovakinje Magdalene Rybarikove.

U polufinale se plasirala i peta teniserka svijeta, Kineskinja Li Na. Savladala je Slovakinju Dominiku Cibulkovu 7-6(1), 6-2. Iduća suparnica bit će joj pobjednica susreta braniteljice naslova, Čehinje Petre Kvitove i Rumunke Sorane Cirstee.