Tenis
0

WTA Seul: Radwanska poslije maratona do naslova

Agnieszka Radwanska (Foto: AFP)
Poljska teniserka Agnieszka Radwanska pobjednica je WTA turnira u Seulu. U velikoj finalnoj borbi četvrta teniserka svijeta je svladala Ruskinju Anastastiju Pavljučenkovu 6-7(6), 6-3, 6-4.

Poslije čak dva sata i 45 minuta borbe Poljakinja je osvojila treću titulu u 2013. godini, kao i trinaestu ukupno u karijeri. Ove je godine osvojila dva startna WTA tunira, u Aucklandu i Sydneyju.

Radwanska je u meču imala čak 22 break-prilike, u prva dva seta po deset, no i sama se silno mučila na početnom udarcu. Ipak, servisi su počeli nešto značiti u trećem, odlučujućem setu, kada je Radwanska imala dvije break-prilike i jedan joj je break bio dovoljan za konačno slavlje. S druge strane, u trećoj dionici je ruska teniserka imala četiri šanse za break, ali niti jednu nije iskoristila.

Ukupno je Radwanska osvojila deset poena više u meču (118-110), a ovo joj je bio prvi izgubljeni set na turniru.