Tenis
0

Wimbledon: Marin Čilić se plasirao u četvrtfinale

Marin Čilić (Foto: EPA)
Najbolji hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Wimbledona pobjedom nad Francuzom Jeremyjem Chardyjem 7-6(8), 6-4, 6-4.

Čiliću je plasman u četvrtfinale Wimbledona najbolji rezultat na trećem Grand Slam turniru sezone, a prethodno mu je najdalji domet bila osmina finala.

U cijelom meču napravljena su tek dva breaka, a oba je puta break napravio hrvatski teniser. Prvi set je odlučen u tie-breaku u kojem je Čilić gubio 2-4, ali se uspio vratiti i na kraju povesti dvostrukom greškom Chardyja. U drugom i trećem setu suparnika je breaknuo u trećem gemu, a najviše problema na svom servisu imao je u desetom gemu posljednjeg seta, pri servisu za meč. Tada je spasio dvije break-lopte.

Čilić je ukupno ispalio 33 asa, a bila mu je ovo prva pobjeda protiv Chardyja (42. na ATP listi) u drugom međusobnom meču.

Suparnik Čiliću u četvrtfinalu bit će pobjednik meča između Srbijanca Novaka Đokovića i Francuza Joa Wilfrieda Tsonge.