14

Wimbledon: Kraj turnira za tenisera koji je izbacio Nadala

Dustin Brown, teniser jamajčansko-njemačkog porijekla koji je postao slavan nakon izbacivanja velikog Rafaela Nadala u drugom kolu Wimbledona, nije uspio ponoviti podvig.
Dustin Brown (Foto: EPA)

U današnjem susretu trećeg kola okončao je svoj nastup u Londonu porazom od Srbijanca Viktora Troickog nakon četiri seta.

Viktor Troicki (Foto: EPA)

Teniser sa zanimljivim pletenicama protiv Nadala je pokazao dramatičan stil i sjajnu formu, ali mu to nije pošlo za rukom u meču protiv Troickog, uprkos tome što je osvojio treći set.

Troicki je iskoristio prilike u ključnim trenucima ovog susreta i slavio rezultatom 6-4, 7-6, 4-6, 6-3 po setovima. Brownu, igraču rođenom na Jamajci, ostaje da se raduje velikom broju novih navijača koje je stekao na Wimbledonu, ali i svoti od 120.000 dolara koje će dobiti za plasman u treće kolo najslavnijeg grand slama svijeta.

Troicki će se u borbi za osam najboljih susresti sa pobjednikom susreta između Britanca Jamesa Warda i Kanađanina Vaseka Pospisila.