Tenis
21

Verdasco izbacio Nadala sa Australian Opena

Španac Fernando Verdasco danas je u 1. kolu izbacio svog sunarodnjaka Rafaela Nadala s Australian Opena rezultatom 3:2 (7:6, 4:6, 3:6, 7:6, 6:2) po setovima, nakon gotovo pet sati igre.

U prvom setu je vođena velika bitka dvojice Španaca, držali su svoj servis, a na kraju je bolji u tie breaku bio Vedrasco 7:6 /8:6/. Nadal se vratio u drugom setu i riješio ga u svoju korist rezultatom 6:4 u gemovima.

Treći set je također pripao Nadalu, ovog puta sa 6:3 u gemovima. Kada se očekivalo da popularni Rafa riješi ovaj meč, uzvratio je Verdasco.

Četvrti set je Fernando dobio u tie breaku 7:6/7:4/. To ga je dodatno motivisalo, a Nadala izbacilo iz ritma, pa je Verdasco nakon izgubljenog servisa u petom setu napravio tri breaka i dobio ga 6:2 u gemovima, čime je zabilježio pobjedu i eliminisao Nadala sa Australian Opena nakon 4 sata i 45 minuta igre.

Verdasco je prošao u 2. krug gdje ga čeka Izraelac Dudi Sela.

Rezultati današnjih mečeva 1. kola:

Harison - Kuznetsov An. 0:3 Mannarino - Groth 1:3

Millman - Schwartzman (predao Schwartzman) Raonić - Poullie 3:0 Robert - Fratangelo 3:0 Gulbis - Chardi 2:# Muller . Fognini 3:1 Sousa - Kukushkin 3:0 Ebden - Granollers-Pujol 1:3 Ram - Anderson (predao Anderson) Zverev - Murray 0:3 Lopez - Evans 3:0 Darcis - Pella 2:3

Jaziri - Robredo 2:3 Giraldo - Young 3:1 Janowicz - Isner 0:3 Becker - Sela 1:3 Bedene - Johnson 0:3 Bellucci - Thompson 3:0 Gimeno-Traver - Smyczek 1:3 Monfils - Sugita 3:0 Cecchinato - Mahut 1:3 Bolleli - Baker 3:1 Tomić - Istomin 3:1

Ferrer - Gojowczyk 3:0 Ito - Stepanek 1:3 Daniel - Rosol 2:3 Sock - Fritz 3:2 Munoz - Troicki 2:3 Duckworth - Hewitt 0:3 Tursunov - Wawrinka (predao Tursunov)