Meč trajao 4 sata i 20 minuta
0

Velika pobjeda Davis Cup reprezentacije BiH nad Turskom

Sarajevo-x.com
Davis Cup reprezentacija BiH ubilježila je veliku pobjedu nad reprezentacijom Turkse u Ankari. Marsel Ilhan - Amer Delić 3:6 6:1 7:6(10) 6:7(6) 9:11.
Prvi set je trajao 35 minuta uz potpunu dominaciju našeg igrača. Iako je Ilhan imao dvije break prilike i značajnu podršku domaćeg suca, Amer uspjeva u četvrtom gemu napraviti break i zadržati svoj servis do kraja seta. Prvi set 6:3 za Delića.

Drugi set je trajao 30 minuta i prelomljen je u četvrtom gemu kada Amer na gem loptu pravi grešku na mrežu, nakon toga Ilhan dolazi do dvije break prilike i drugu realizuje. Ilhan pravi još jedan break u šestom gemu, kada Amer usojeva odbraniti tri vezane break lopte, ali ne i petu po redu u tom gemu. Ilhan sigurno servira u sedmom gemu za drugi set. Ilhan je dobio drugi set 6:1.

Prava drama u trećem setu. Amerova kriza s kraja drugog seta se nastavila i na početku trećeg seta. Ilhan pravi break već u prvom gemu, drugi lagano dobija, a u trećem propušta 5 break lopti za vodstvo 3:0. Amer to iskusno koristi, vraća break u četvrtom gemu, i do kraja seta oba igrača koriste prednost servisa. Amer je napadao Ilahnov servis kod rezultata 5:4 i 6:5 ali bez uspjeha. U tie breaku Amer dolazi do vodstva 2:0 i 4:1, zatim vodi 6:4 i ima prve dvije set lopte koje ne koristi. Kod rezultata 6:6 pravi dvostruku grešku i Ilhan dolazi do svoje prve set lopte. Amer uzvraća, vodi 8:7 i ne koristi treću set loptu.

Zatim Ilhan dolazi do još dvije set lopte, vodi 8:9 i 9:10, Amer dobija naredna tri poena i dobija tie break sa 12:10. Amer vodi 2:1 u setovima.

Na početku četvrog seta Amer odmah pravi break, lagano dobija svoj servis i vodi 2:0. Ilhan uzvraća, a onda koristi treći break loptu na Amerov servis i poravnava n 2:2, dobija naredni gem i vodi 3:2. Ilhan u narednom gemu ima dvije vezane break lopte, koristi tek treću i vodi 4:2. Amer odmah u narednom uzvraća i pravi rebreak, Ilhan vodi 4:3. Amer bez izgubljenog poena dobia naredni gem i izjednačava na 4:4. Ilhan sigurno dobija svoj servis i vodi 5:4. Amer as servisom završava naredni gem i to je 5:5. Ilhan ponovo lagano dobija svoj gem i vodi 6:5. Ilhan ima prednost 15:30 ali Amer sigurno završava servis gem, 6:6, igra se tie break.

Prvi servira Ilhan, 1:0 vodi Amer, 1:1, 2:1, 3:1 odličan napad Amera, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 5:5, 6:5 as, meč lopta, 6:6, 6:7 set lopta za Ilhana, 6:8, četvrti set Ilhan 7:6(6). Meč traje već 2 sata i 57 minuta.

Peti set, prvi servira Amer. Bez izgubljenog poerna Amer vodi 1:0, 2:1, kod rezultata 2:2 Amer spašava dvije break lopte i vodi 3:2, Amer ne koristi pednost 0:30, Ilhan dolazi do izjednačenja 3:3.

U narednom gemu Amer vraća 0:30 i vodi 4:3, Ilhan bez izgubljenog poena 4:4, Amer uzvraća uz tri as servisa i vodi 5:4, Ilhan as servisom završava gem 5:5, Amer ponovo siguran vodi 6:5, Ilhan izjednačava na 6:6, Amer vraća 0:30, Ilhan dolazi do break lopte na 30:40, 40:40, prednost Amer, gem Amer, Amer vodi 7:6, Ilhan ima 40:15, Amer dolazi do 40:40, ipak Ilhan uzima gem, 7:7, Amer vodi 30:30, ponovo dvije sudijske krađe 30:30, Amer dolazi do 8:7, Amer bez šansi u narednom gemu 8:8, Amer ponovo siguran i vodi 9:8, Ilhan 9:9, Amer 10:9, 30:40 meč lopta Amer, 11:9. Meč je trajao 4 sata i 20 minuta.

Još jedna velika pobjeda Davis Cup reprezentacije BiH. Naredni meč naša selekcija igra u Minsku protiv Bjelorusije od 7. do 9.aprila ove godine.