Tenis
0

US Open: Karolina Pliškova pobijedila Serenu Williams, u finalu protiv Angelique Kerber

Čehinja Karolina Pliškova je u polufinalu US Opena pobijedila najbolju teniserku svijeta Serenu Williams te se plasirala u finale gdje će igrati protiv Njemica Angelique Kerber.

Pliškova (11. WTA) je odlično odigrala prvi set i riješila ga u svoju korist rezultatom 6:2 u gemovima nakon 28 minuta igre. Napravila je dva breaka, prvi u trećem, a drugi u sedmom gemu, a Williamsova nije imala odgovor na njenu igru.

U drugom setu je bilo dosta borbe. Pliškova je došla do breaka u petom gemu i povela sa 3:2, ali je Williams vratila break i izjednačila na 3:3. Teniserke su potom čvrsto držale svoj servis, a drugi set je odlučen u tie-breaku. Uspješnija je bila Pliškova, upisala je pobjedu protiv najbolje teniserke svijeta i plasirala se u finale US Opena, gdje je čeka Njemica Angelique Kerber (2. WTA).

Kerber je u polufinalu eliminisala dansku tensierku Caroline Wozniacki (74. WTA) 2:0 u setovima, bilo je 6:4, 6:3 nakon sat i 29 minuta igre.

Polufinale US Opena:

Serena Williams - Karolina Pliškova 0:2 (2:6, 6:7/5:7/) Caroline Wozniacki - Angelique Kerber 0:2 (36, 4:6)