Tenis
0

Tsonga pobjednik turnira u Johannesburgu

FENA
Francuski teniser Jo-Wilfried Tsonga pobjednik je 500.00 dolara vrijednog ATP turnira u Johannesburgu, nakon što je u finalu savladaio zemljaka Jeremyja Chardyja rezultatom 6:4, 7:6.

Trenutno 14. igraču svijeta to treća titula u karijeri, nakon što je prošle sezone trijumfovao u Bangkoku i Parizu. Meč između prvog i petog nosoca trajao je jedan sat i 48 minuta, a stariji Francuz je jedini break na susretu napravio u desetom gemu prvog seta.

"Odlično sam igrao ove nedjelje i trenutno uživam. Drago mi je da sam uspio da dođem do trofeja i jedva čekam da ga branim sljedeće sezone", izjavio je 23-godišnji Tsonga.

Dobru igru prikazao je i mladi Chardy, trenutno 61. igrač na ATP listi. On je u polufinalu dobio Davida Ferrera, a u tom okršaju spasao je i meč loptu. Ipak, u meču sa Tsongom, Chardy nije iskoristio nijednu od osam break prilika, što je odlučilo pobjednika.

Tsonga je za trijumf nagrađen sa 79.000 dolara i 250 ATP bodova.