0

Tsonga dobio Fisha, Federer demolirao Monaca

Jo-Wilfried Tsonga (Foto: AP)
Reprizu wimbledonskog četvrtfinala njujorška će publika vidjeti u četvrtfinalu US Opena. Roger Federer tražit će revanš protiv Jo-Wilfrieda Tsonge.

Švicarski teniser, pet puta pobjednik u New Yorku, izborio je četvrtfinale posljednji, i to sat i 15 minuta poslije ponoći po lokalnom vremenu. Pobijedio je Argentinca Juana Monaca 6:1, 6:2, 6:0 nakon samo sat i 22 minute igre, što znači da je meč počeo sedam minuta prije ponoći. Ekspresnom je pobjedom Švicarac stigao izbjeći pljusak koji je uslijedio nakon pobjede i time nastavak meča u utorak.

Pobjedom je Federer izborio 30. uzastopni četvrtfinale na Grand Slamu. Fantastično je servirao: skupio je 14 as-servisa, s tim da je uspio odservirati jedan cijeli gem sastavljen samo od asova.

Sljedeći će mu protivnik biti Francuz Jo-Wilfried Tsonga, koji je u drami dugoj pet setova pobijedio domaćeg ljubimca Mardyja Fisha 6:4, 6:7(5), 3:6, 6:4, 6:2. Fish je do kasne faze četvrtog seta, odnosno do 4-4 u toj dionici igre, izgledao bolje i superiornije na terenu. No, Francuz se uspio vratiti u meč breaknuvši ga u devetom gemu i potom odserviravši za 2:2.

Prije početka petog seta Fish je pozvao fizioterapeuta zbog problema s desnom nogom, nakon čega je lako (6:2) pokleknuo u odlučujućem setu. Propustio je time najbolji svoj rezultat u New Yorku, kojeg se pak uspio dokopati 26-godišnji Francuz.

Prije nešto više od dva mjeseca Tsonga je u četvrtfinalu Wimbledona pobijedio Rogera Federera. I tada je preokrenuo meč: postao je prvi teniser u historiji koji je Švicarca na Grand Slam turniru dobio nakon 0:2 zaostatka u setovima.

US Open, osmina finala, teniseri:

Đoković (1) - Dolgopolov (22) 7:6(14), 6:4, 6:1 Tipsarević (20) – Ferrero 7:5, 6:7(3), 7:5, 6:2 Federer (3) - Monaco 6:1, 6:2, 6:0 Tsonga (11) - Fish (8) 6:4, 6:7(5), 3:6, 6:4, 6:2