Tenis
0

Tenis: Federer i Rodick finalisti US Opena

FENA
Najbolji svjetski teniser, Švicarac Roger Federer i Amerikanac Andy Roddick plasirali su se u finale posljednjeg ovogodišnjeg Grand Slam turnira, US Opena, koji se igra u New Yorku.

Dvostruki pobjednik US Opena, Federer je u polufinalu s lakoćom, nakon samo sat i 43 minuta igre, sa 6:1, 7:5 i 6:4 savladao sedmog nositelja, Rusa Nikolaja Davidenka. Federer je tako izborio plasman i na četvrtom ovogodišnjem Grand Slam turniru. Ove godine osvojio je Australin Open i Wimbledon, a u finalu Roland Garrosa izgubio je od Španjolca Rafaela Nadala.

Na putu za treći uzastopni naslov na Flushing Meadowsu i deveti Grand Slam naslov u karijeri Federer će igrati protiv devetog nositelja, Amerikanca Andyja Roddicka, koji je sa 6:7 (5), 6:0, 7:6 (3) i 6:0 slavio protiv Rusa Mihaila Južnog.

Rezultat polufinala:

Roger Federer (Švi/1) - Nikolaj Davidenko (Rus/7) 6:1, 7:5, 6:4 Andy Roddick (SAD/9) - Mkhail Južni (Rus) 6:7 (5), 6:0, 7:6 (3), 6:3