WTA Championships
0

Stosur izgubila i osigurala polufinale

Samantha Stosur
Australska teniserka Samantha Stosur u svom je trećem nastupu izgubila prvi meč Kestenjaste skupine na završnom turniru najboljih osam teniserki godine u Dohi.

Bolja od nje nakon duga dva sata i 42 minute igre bila je Ruskinja Jelena Dementijeva, koja je sa 4-6, 6-4, 7-6(4) došla do prve pobjede u svom drugom nastupu.

Unatoč porazu, Australka je dobivenim prvim setom izborila polufinale WTA Championshipsa i prvo mjesto u Kestenjastoj skupini. Dementijeva će šansu za plasman u polufinale imati samo ukoliko Francesca Schiavone uzme set ili pobijedi Caroline Wozniacki, prvu teniserku svijeta, u meču koji upravo traje.

Dobije li Dankinja 2-0, ona će u polufinalu igrati protiv najbolje igračice u Bijeloj skupini. WTA Championships, Kestenjasta skupina:

Dementijeva – Stosur 4-6, 6-4, 7-6(4)

Redoslijed: 1. Stosur 2-1 (5-2), 2. Wozniacki 1-1 (2-2), 3. Dementijeva 1-1 (2-3), 3. Schiavone 0-1 (0-2)