Stosur izbacila Schiavone u "reprizi" finala Roland Garrosa

0
0
0
Samantha Stosur
Aktualna osvajačica Roland Garrosa, Talijanka Francesca Schiavone, poražena je u četvrtfinalu velikog WTA turnira u Rimu od Samanthe Stosur koju je lani svladala upravo u finalu pariškog Grand Slama.
Australka je pobijedila Schiavone (30) pred njezinim navijačima sa 6-2, 6-4. Bio je to deveti međuosbni meč ovih teniserka i šesta pobjeda tri godine mlađe Stosur koja je u petak bila toliko dominantna da je suparnici dopustila samo jednu priliku za break koju ova nije znala iskoristiti.

Najbolja svjetska teniserka Caroline Wozniacki prvi se put plasirala u polufinale rimskog turnira. U tri je seta, sa 6-3, 1-6, 6-3, bila bolja od pete nositeljice Jelene Janković. Treća joj je to pobjeda u sedmom dvoboju protiv Srpkinje koja je dvaput u karijeri osvajala naslov u Rimu.

"Jelena je velika teniserka, a ovdje je ranije imala dobre rezultate. Uvijek je teško protiv nje, to su dugi mečevi s mnoštvom izmjena i malo lakih poena. Uvijek je ljepše pobijediti brzo, ali dokle god pobjeđuješ, nije važno treba li ti za to jedan ili četiri sata", rekla je 20-godišnja Dankinja.

Wozniacki će u polufinalu igrati protiv Ruskinje Marije Šarapove kojoj je Bjeloruskinja Viktorija Azarenka predala meč i to nakon što je osvojila prvi set. No, tokom cijelog je meča četvrta igračica svijeta imala problema s ramenom zbog čega je kod 3-0 za Šarapovu u drugom setu odlučila odustati od daljnje borbe.