Tenis
0

Steps 2006: Juniorke BiH u borbi za 13. mjesto

FENA
Ženska juniorska stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u drugom meču za plasman od 9. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu za mlade u Sarajevu (STEPS 2006) danas poražena od selekcije Grčke rezultatom 3:1.

Juniorke BiH će takmičenje nastaviti borbom za plasman od 13. do 16. mjesta, a u 14 sati se sastaju sa Litvanijom.

Juniori BiH su grupnu fazu takmičenja okončali pobjedom nad Kiprom 3:0, a u 16.30 će igrati za plasman od 21. do 24. mjesta.

Muška kadetska reprezentacija BiH je u drugom susretu za plasman od 17. do 28. mjesta savladala Kipar sa 3:2. Ovo je kadetima BiH bila druga pobjeda u ovoj fazi takmičenja, kojom su zauzeli prvo mjesto u grupi. U nastavku takmičenja u 19 sati bh. kadeti će igrati za plasman od 17. do 20. mjesta.

Kadetkinje BiH su nakon poraza od Engleske danas savladale Crnu Goru sa 3:1. Osvajanjem drugog mjesta u grupi stonoteniserke BiH će u nastavku igrati za plasman od 21. do 25. mjesta.

Ekipni dio prvenstva završava se u utorak finalnim mečevima, a nakon jednodnevne pauze u četvrtak će početi pojedinačno prvenstvo.