Tenis
18

Šetkić u drugom kolu ATP Challengera u Cherbourgu

Aldin Šetkić
Bh. teniser Aldin Šetkić je u 1. kolu ATP Challengera u Cherbourgu igrao protiv Francuza Sadija Doumbije i pobijedio ga rezultatom 2:0 u setovima, bilo je 6:4, 6:4.

Šetkić se kao 203. teniser svijeta suprotstavio Doumbiji, koji se nalazi na 380. mjestu ATP liste.

Šetkić jenakon 52 minute igre dobio prvi set rezultatom 6:4 zahvaljujući breaku koji je napravio u sedmom gemu.

Novi break je naš teniser napravio u petom gemu drugog seta i poveo sam 3:2, a potom sigurnim servisom povisio vodstvo na 4:2. Šetkić je u devetom gemu napravio mnogo problema Doumbiji, imao je priliku za break, ali je nije iskoristio.

Ipak, u narednom gemu je dobro servirao i dobio drugi set sa 6:4 te slavio pobjedu u ovom meču, koji je trajao sat i 39 minuta.

Aldin će u drugom kolu igrati protiv Nijemca Daniela Brandsa, koji je 131. igrač svijeta.