Tenis
0

Serena Williams osvojila turnir Miamiju

FENA
Amerikanka Serena Williams pobjednica je WTA turnira u Miamiju. Mlađa sestra Williams u finalu je sa 6:1, 5:7 i 6:3 slavila protiv Srpkinje Jelene Janković i tako osvojila peti naslov u Miamiju.

Serena Williams izvrsno je otvorila finalni susret i dobila prvi set sa 6:1, ali u drugom setu Janković se uspjela vratiti i sa 7:5 izjednačiti na 1-1. U trećem setu Serena Williams je ponovno krenula izvrsno i povela s 5:0. Janković je uspjela dobiti sljedeća tri gema, ali nije uspjela spasiti osmu meč-loptu i mlađa sestra Williams je uspjela obraniti naslov.

Serena Williams osvojila je Miami 2002., 2003., 2004. i 2007. i s današnjim, petim naslovom uspjela se izjednačila u broju pobjeda s legendarnom Njemicom Steffi Graf, kao najuspješnija teniserka ovog turnira. Za Serenu Williams je to jubilarni 30. naslov u karijeri.