Davis Cup
0

SAD smanjio na 2-1

Davis Cup reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država smanjila je omjer (na 2-1) četvrtfinalnog meča protiv Hrvatske, pobjedom u dvoboju parova ostvarenom u tri seta.

Braća Bob i Mike Bryan, apsolutni favoriti subotnjeg dvoboja parova, lako su se obračunali protiv kombinacije hrvatskih tenisera koju su činili Lovro Zovko i Roko Karanušić. Nakon svega sat i devet minuta provedenih na zemlji porečke dvorane Žatika bilo je 6-3, 6-1, 6-3 za najbolji svjetski par.

Nakon izjednačenog prvog seta sve je vodilo ka sigurnoj pobjedi uspješne teniske braće koja su iskoristila šest od sedam ponuđenih lopti za obrat. Karanušić i Zovko iskoristili su jednu od četiri (u posljednjem setu meča), no nedostatno za iznenađenje u Poreču.

Četvrtfinale Davis Cupa između Hrvatske i SAD-a nastavlja se u nedjelju kada će na teren izaći Marin Čilić i James Blake. Najavljeni drugi meč trebali bi odigrati Ivo Karlović i Mardy Fish.