Tenis
0

Roland Garros: Federer, Berdych i Raonic prošli dalje

Vrlo zanimljiv program trećeg kola donio je samo dva susreta koja su riješena u tri seta. Roger Federer, Tomaš Berdych, Milos Raonic, samo su neki od igrača koji su morali odrađivati posao "prekovremeno".

Roger Federer za protivnika je imao Dmitrija Tursunova, međutim nije mu bilo lako. Prva dva seta bila su potpuno izjednačena i tek u nastavku meča osjetila se razlika u kvaliteti čime je Federer stigao do svoje 61. pobjede u Roland Garrosu.

Jedini koji su slavili u tri seta bili su Ernests Gulbis protiv Radeka Štepaneka i Jo-Wilfried Tsonga na krilima domaćih navijača protiv probuđenog Poljaka Jerzyja Janowicza.

Set je izgubio i Tomaš Berdych koji je imao neugodnog protivnika u Špancu Robertu Bautisti Agutu, teniseru koji prilično napreduje jedno je od ugodnijih iznenađenja u posljednjih godinu dana.

John Isner je prošao u četiri seta u susretu u kojem su igrana tri tie-breaka, a četvrti set dobio je sa 7-5. Tommy Robredo nije iskoristio nijednu od 13 break lopti i nije naplatio 74 neprisiljene greške Isnera. Uz pomoć odličnog servisa Amerikanac je zabilježio respektabilan broj od 77 winnera. S druge strane Robredo je imao samo 11 neprisiljenih pogrešaka i tri osvojena poena više u meču, ali svejedno je poražen.

Drame je bilo i u dvoboju učenika Ivana Ljubičića, Milosa Raonica, i Gillesa Simona. Raonic je odnio pobjedu u pet setova u meču u kojem je Simon imao 2-1 u setovima, a Raonic poput Isnera čak 74 neprisiljene greške. Kanađanin se ipak na kraju spasio i prošao u četvrto kolo.

Roland Garros, teniseri, treće kolo:

Ernests Gulbis (Latvija, 18) - Radek Štepanek (Češka) 6-3, 6-2, 7-5 Roger Federer (Švicarska, 4) - Dmitrij Tursunov (Rusija) 7-5, 6-7(7), 6-2, 6-4 Tomaš Berdych (Češka, 6) - Roberto Bautista Agut (Španjolska, 27) 6-1, 6-2, 6-7(4), 6-4 John Isner (SAD, 10) - Tommy Robredo (Španjolska, 17) 7-6(13), 7-6(3), 6-7(5), 7-5 Jo-Wilfried Tsonga (Francuska, 13) - Jerzy Janowicz (Poljska, 22) 6-4, 6-4, 6-3 Milos Raonic (Kanada, 8) - Gilles Simon (Francuska, 29) 4-6, 6-3, 2-6, 6-2, 7-5