Tenis
54

Roland Garros: Džumhur dobio prvi set protiv Souse, Portugalac preokrenuo na 2:1

Damir Džumhur (Foto: EPA)
Damir Džumhur trenutno igra meč prvog kola Roland Garrosa protiv Joaoa Souse.

Prvi set na drugom Grand slamu sezone naš najbolji teniser je riješio, reklo bi se rutinski, u svoju korist.

Nakon samo 30 minuta igre Portugalac je izgubio svoja dva servisa i Džumhur je prvi set dobio 6:2.

Damir danas igra na veoma visokom nivou, precizan je, dok s druge strane Sousa igra poprilično nervozno i pravi greške koje su nekarakteristične za njega.

No, u drugom setu Portugalac je odigrao mnogo bolje, napravio rano dva breaka, no Damir je uzvratio istom mjerom. Zanimljivo, Sousa je imao 5:1 i 40:0, no drugi set je otišao u tie-break.

U tie-breaku uspješniji je bio Sousa i nakon 53 minute igre drugi set je pripao njemu rezultatom 7:6(8).

U trećem setu oba tenisera su držala svoje servise do sedmog gema, kada Sousa koristi treću break loptu. Tada je Džumhur uzeo medicinski time-out zbog bolova u lijevoj nozi.

Do kraja seta oba tenisera su zadržala svoje servise. Portugalac je iskoristio prvu set loptu i slavio sa 6:4 nakon 45 minuta igre.