Tenis
174

Roland Garros: Đoković savladao Murrayja, u finalu ga čeka Wawrinka

(Foto: EPA)
Nakon što je jučer prekinut zbog nevremena, polufinalni meč Roland Garrosa između srbijanskog tenisera Novaka Đokovića i Britanca Andyja Murrayja danas je nastavljen. U finale se plasirao Đoković pobjedom 3:2 u setovima.

Podsjetimo, meč je jučer prekinut u četvrtom setu i to pri rezultatu 3:3 u gemovima, a danas je nastavljen u 13:10 sati, Murray je riješio četvrti set u svoju korist rezultatom 7:5 nakon 77 minuta igre.

Odlučujući peti set je Đoković otvorio osvajanjem svog servisa, a potom je uspio napraviti break i povesti sa 2:0 u gemovima. Treći gem je dobio sa samo jednim izgubljenim poenom. Murray se potom vratio u igru dobrim servisom i smanjio vodstvo Đokovića na 3:1.

Najbolji teniser svijeta je naredni gem dobio bez izgubljenog poena i napravio ogroman korak ka plasmanu u finale.

Murray je izgubio koncentraciju, pa je Đoković napravio drugi break u petom setu i poveo sa 5:1.

Srbijanski teniser je svojim servisom riješio ovaj meč u svoju korist te se plasirao u finale, gdje ga čeka Stan Wawrinka.