Tenis
5

Raonić, Pouille, Murray i Tsonga u četvrtfinalu Wimbledona

Današnjim susretima kompletirani su skoro svi parovi četvrtfinala trećeg Grand Slama sezone, Wimbledona.

Nakon što su danas osminu finala prošli Čilić, Federer i Querrey, to je isto pošlo za rukom Milošu Raoniću, Lucasu Pouilleu, Andyju Murrayu, i Jo-Wilfriedu Tsongi.

Raonić je sa 3:2 savladao Davida Goffina nakon velikog preokreta. Belgijanac je vodio sa 6:4, 6:3, no naredna tri seta Kanađanin je dobio sa tri puta po 6:4 i plasirao se dalje.

Pouille je također bio na pragu ispadanja. Protiv Bernarda Tomića je dobio prvi set sa 6:4, no Australac je preokrenuo sa 6:4, 6:3 i bio nadomak plasmana u četvrtfinale. Ipak, Francuz je u naredna dva seta slavio sa 6:4, 10:8 i zasluženo prošao dalje.

Murray nije imao problema protiv Nicka Kyrgiosa kojeg je savladao sa 3:0. Po setovima je bilo 7:5, 6:1, 6:4.

U francuskom duelu Richard Gasquet je predao Tsongi već u prvom setu pri rezultatu 4:2 za protivnika.

U četvrtfinalu se sastaju: Querrey - Raonić, Federer - Čilić i Tsonga - Murray, dok će Pouille čekati boljeg iz susreta Tomaš Berdych - Jiri Vesely.

Trenutni rezultat u češkom obračunu je 2:2 u setovima, a meč je prekinut zbog mraka pri rezultatu 4:6, 6:3, 7:6(8), 6:7(9) i bit će nastavljen sutra.